Доступність посилання

ТОП новини
23 Жовтень 2018, Київ 04:36

Порошенко знову закликав надати кримським татарам право самовизначення в складі України


(©Shutterstock)

Президент України Петро Порошенко знову закликав надати кримським татарам право на самовизначення в складі України, внісши необхідні зміни до Конституції України.

«Ми зобов’язані дати кримським татарам право на самовизначення в рамках єдиної української держави. Це те, що ми заборгували кримським татарам. Українська влада це мала зробити принаймні 20 років тому. І зараз ситуація була б абсолютно іншою», – сказав Порошенко на прем’єрі фільму «Крим. Спротив», інформує прес-служба голови держави.

Президент України Петро Порошенко на презентації фільму «Крим. Спротив» («Crimea. The Resistance»). Київ, 13 липня 2016 року
Президент України Петро Порошенко на презентації фільму «Крим. Спротив» («Crimea. The Resistance»). Київ, 13 липня 2016 року

За його словами, події 18 травня 1944 року, коли розпочалася депортація кримських татар, та лютого 2014 року, коли розпочалася окупація кримського півострова, об’єднує один організатор – Кремль, Москва.

А про фільм президент заявив: «Важливо, щоб цей фільм подивилися не лише в Україні, а по всьому світу. Це буде тверде нагадування того, що це справа (повернення Криму – ред.) не лише України, а всього світу».

Як мовиться в повідомленні, Порошенко подякував творчій групі за фільм і окремо відзначив внесок кримчанина Олега Сенцова, який нині перебуває у російській в’язниці за свої переконання.

Автор ідеї та сценарію фільму Еміне Джеппар, головний режисер Фатіма Османова; фільм створений за підтримки Міністерства інформаційної політики України, повідомили на Банковій.

Петро Порошенко вже виступав із заявами про необхідність початку процедури внесення змін до Конституції щодо статусу Криму, які, за його словами, «повною мірою виникають із невід’ємного права кримськотатарського народу на самовизначення у складі суверенної й незалежної української держави».

Голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України з фракції «Блок Петра Порошенка» Рефат Чубаров теж заявляв, що очікує внесення змін до Конституції України із закріпленням права на самовизначення кримськотатарського народу у складі України після деокупації Криму.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG