Доступність посилання

ТОП новини

У ГПУ повідомили про затримання заступника голови і ще одного посадовця НБУ часів Януковича


(©Shutterstock)

Генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив про затримання Олексія Ткаченка, що був заступником голови Національного банку України за часів режиму Віктора Януковича.

Як написав він у фейсбуці, Ткаченка затримали працівники Військової прокуратури разом зі Службою безпеки України.

Ця «банківська гілка злочинної організації Курченка», як написав Луценко, впродовж 2013–14 років заволоділа коштами НБУ на загальну суму 787 мільйонів 396 тисяч 148 гривень і 99 копійок.

А головний військовий прокурор України Анатолій Матіос, зі свого боку, повідомив про затримання двох колишніх високопосадовців Нацбанку «за участь у злочинній організації Януковича, Курченка та інших».

У довідці, яку він оприлюднив у фейсбуці, повідомлено про затримання, крім Олексія Ткаченка, також колишнього директора генерального департаменту банківського нагляду НБУ Романа Яковлєва.

Згадана сума в 787 мільйонів 396 тисяч 148 гривень, якою незаконно заволоділи затримані, діючи спільно з іншими тодішніми посадовцями, була надана ПАТ «Реал банк» у вигляді стабілізаційного кредиту, мовиться в довідці.

Раніше Генеральна прокуратура визнала групу компаній СЄПЕК Сергія Курченка, яку пов’язують із так званою «сім’єю» колишнього президента Віктора Януковича, злочинною організацією і повідомила про досудове розслідування за фактом створення злочинної організації, «члени якої упродовж 2010–2014 років вчинили низку тяжких та особливо тяжких злочинів у різних сферах економіки з метою заволодіння майном державних підприємств, що входять до системи Міністерства інфраструктури, Міністерства енергетики та вугільної промисловості, зокрема компаній «Нафтогаз» та «Укргазвидобування», а також Національного банку України». Загалом у цих справах, пов’язаних із Курченком, ідеться про мільярди гривень, у зв’язку з ними вже затримана низка осіб.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG