Доступність посилання

ТОП новини
18 Листопад 2018, Київ 09:43

Київська влада підписала меморандум щодо життєво важливих ВІЛ-послуг – КМДА


Будівля КМДА, архівне фото

Київська міська державна адміністрація повідомила, що підписала меморандум щодо пілотування сталої моделі життєво важливих ВІЛ-послуг у Києві.

Меморандум про співпрацю з Київським міським відділенням ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» та головами районних державних адміністрацій Києва в рамках пілотного проекту «Сталість ВІЛ-послуг» підписав заступник голови КМДА Микола Поворозник, мовиться в повідомленні.

Проект, який буде впроваджено в Подільському та Оболонському районах столиці за підтримки проекту Агентства міжнародного розвитку США «Реформа ВІЛ-послуг у дії», має на меті забезпечити функціонування сталої моделі надання життєво важливих ВІЛ-послуг на місцевому рівні для ВІЛ-інфікованих та найбільш уразливих до інфікування ВІЛ груп.

Якщо цей проект матиме успіх, то він буде запроваджений в усіх районах столиці, а згодом і по всій Україні. «Це початок ґрунтовних та системних перетворень, покликаних зупинити епідемію ВІЛ/СНІДу в Україні», – наголосив Микола Поворозник. Він нагадав, що в Києві щороку 1300–1400 осіб інфікується ВІЛ, що на 20% більше, ніж у середньому у країні.

В рамках пілотного проекту передбачається оптимізація маршруту пацієнта на шляху від виявлення ВІЛ і до забезпечення подальшого лікування; аналіз можливостей розширення та інтеграції ВІЛ-послуг; пошук прийнятних моделей фінансування ВІЛ-послуг; запровадження соціального замовлення на медичні послуги; вивчення ситуації щодо кадрового забезпечення та пошук механізмів матеріального заохочення медпрацівників і перерозподілу їхніх обов’язків.

У закладах первинної (поліклінічної) та спеціалізованої (протитуберкульозної, дерматовенерологічної та наркологічної) медичної допомоги планується впровадження базового пакету послуг, який включає експрес-тестування на ВІЛ, роботу з поведінковими змінами людини, коли вона дізнається про свій діагноз, та перенаправлення її у відповідний заклад для лікування.

Раніше цього року Київ приєднався до сучасної стратегії Об’єднаної програми ООН із ВІЛ/СНІД щодо прискорення заходів у відповідь на ВІЛ/СНІД, із міського бюджету було виділено 5 мільйонів гривень і планується виділити ще 6,8 мільйона гривень для поліпшення доступу хворих на ВІЛ/СНІД до медичних послуг.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG