Доступність посилання

ТОП новини
18 Лютий 2019, Київ 13:50

ООН внесла узбецький Шахрисабз до списку об’єктів, що перебувають під загрозою зникнення


Повалення будинку у Шахрисабзі, фото архівне

Комітет всесвітньої спадщини при Організації Об’єднаних Націй вніс історичний центр міста Шахрисабз в Узбекистані до списку об'єктів всесвітньої спадщини, що перебувають під загрозою зникнення.

Комітет 13 липня заявив, що стурбований руйнуванням будівель задля звільнення місця для туристичної інфраструктури в середньовічних районах міста. Експерти заявили, що будівництво готелів та інших сучасних будівель спричинило «незворотні зміни в зовнішньому вигляді історичного Шахрисабза».

Комітет попросив ЮНЕСКО направити місію для оцінки масштабів збитків і запропонувати необхідні заходи длявиправлення ситуації.

Місту Шахрисабз понад 2 тисячі років, воно розташоване на Шовковому шляху, на півдні Узбекистану. Шахрисабз у давнину мав назву Кеш і був культурним і політичним центром однойменного регіону в XIV–XV сторіччі.

За даними Комітету всесвітньої спадщини, місто особливо цінують за неперевершену колекцію релігійних і світських пам'яток періоду тюрко-монгольського правителя Тимура, відомого на Заході як Тамерлан.

Місту було надано статус об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у 2000 році.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG