Доступність посилання

ТОП новини

Меркель назвала розвиток демократії у Киргизстані шляхом до зміцнення відносин між Берліном і Бішкеком


Канцлер Німеччини Анґела Меркель та президент Киргизстану Алмазбек Атамбаєв, Бішкек, 14 липня 2016 року

Канцлер Німеччини Анґела Меркель, яка в середу прибула з офіційним візитом до Киргизстану, заявила, що розвиток демократії в цій країні відкриває шлях для міцних зв’язків між Берліном та Бішкеком.

На початку візиту, який розпочався в середу ввечері, Анґела Меркель зустрілася з президентом Киргизстану Алмазбеком Атамбаєвим. Він, у свою чергу, назвав візит Меркель «історичним», бо це вперше канцлер Німеччини відвідує цю центральноазійську країну.

Канцлер Німеччини вже зустрілася і з релігійними лідерами та лідерами національних меншин Киргизстану.

Візит Меркель до Киргизстану розглядають як данину проведеним у країні демократичним виборам, створенню вільних ЗМІ і відкритого громадянського суспільства в регіоні, де донедавна правили авторитарні лідери.

Після Киргизстану Меркель відвідає Монголію, оминувши при цьому Казахстан і Узбекистан, які з огляду на свої енергетичні ресурси є багатшими за Киргизстан.

У Киргизстані колись проживало багато німців за національністю, що в радянські часи були примусово депортовані туди з російського Поволжя. Нині, за попередніми даними, їх залишилось орієнтовно 9 тисяч 400 осіб. Це ті, хто залишився після масової хвилі виїзду до Німеччини та інших країн із розпадом Радянського Союзу.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG