Доступність посилання

ТОП новини
20 Листопад 2018, Київ 15:47

Україна та Азербайджан підтримали міжнародно визнані кордони – Порошенко


Президенти Азербайджану Ільгам Алієв (л) та України Петро Порошенко, Баку, 14 липня 2016 року

Україна не сприймає фактичного статусу Нагірного Карабаху і дякує Азербайджану за невизнання анексії Криму і підтримку територіальної цілісності України в міжнародно визнаних кордонах. Про це 14 липня заявив президент України Петро Порошенко на спільній прес-конференції з президентом Азербайджану Ільгамом Алієвим у Баку, повідомляють українські інформагенції.

«У центрі уваги переговорів перебувало головне для наших країн питання – це взаємна підтримка суверенітету, територіальної цілісності і незалежності наших держав. Україна зі свого боку наголосила на категоричній неприйнятності збереження статус-кво Нагірного Карабаху і з великим задоволенням сприйняла тверду позицію Азербайджану щодо невизнання анексії Криму і підтримки територіальної цілісності України в міжнародно визнаних кордонах», – сказав Порошенко.

Верховна Рада України оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України підписав закон про це. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції проти Москви. Росія заперечує окупацію Криму і називає це «відновленням історичної справедливості».

Нагірний Карабах, автономія у складі міжнародно визнаних кордонів Азербайджану, більшість населення якої становлять вірмени за національністю, одностороннім чином проголосив 1991 року незалежність у перебігу протистояння кінця 1980-х і війни 1990–1994 років, унаслідок якого Азербайджан втратив контроль над регіоном. У Баку вважають, що цей регіон окупувала Вірменія.

Внаслідок конфлікту довкола Нагірного Карабаху загинули близько 30 тисяч людей, сотні тисяч стали біженцями. Азербайджан не контролює не тільки сам Нагірний Карабах, а й прилеглі до нього території, які ніколи не належали до складу автономії, – всього близько 20% своєї міжнародно визнаної території.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG