Доступність посилання

ТОП новини

Понад половину з 59 кандидатів на виборах у Дніпрі не подали фінансових звітів – «Опора»


Ілюстративне фото

Із 59 кандидатів, які балотуються на довиборах до верховної Ради України на окрузі №27 у Дніпрі, фінансові звіти подали менш ніж половина – лише 28 осіб. Про це в четвер на прес-конференції повідомили представники Громадянської мережі «Опора» в області.

За словами координатора громадянського спостереження «Опори» на Дніпропетровщині Вадима Головченка, фінансовий звіт також подала кандидатка Оксана Томчук, яка наразі вже знялась із виборів. Порушуючи законодавство, не подав фінансовий звіт 31 кандидат. В «Опорі» поінформували, що вже звернулись за цим фактом до поліції, яка має встановити адміністративне правопорушення.

Як підрахували в «Опорі», загальна сума фондів 29 кандидатів у Дніпрі склала 8,8 млн грн, з них ще не використані півмільйона гривень.

Що ж до витрат конкретних кандидатів, то, як повідомив Вадим Головченко, найменшу суму, витрачену на вибори, задекларували самовисуванки Галина Суменкова (50 гривень) та Таміла Ульянова (800 гривень).

Найбільше витрат задекларували самовисуванці, яких політологи вважають лідерами перегонів, – волонтерка, радниця Міністра оборони Тетяна Ричкова (2,6 млн грн) та бізнесмен Загід Краснов (2,9 млн грн). При цьому Тетяна Ричкова задекларувала більшість суми як внески фізичних осіб, Краснов усю суму – як власні кошти.

Як поінформували в «Опорі», найбільше кандидати витрачалися на зовнішню агітацію та ЗМІ.

«Переважно вони витрачали на такі напрямки, як виготовлення передвиборчих матеріалів – інформаційних плакатів, стендів, буклетів, газет листівок. Найбільше – по понад сто тисяч – на це витратили Світлана Єпіфанцева, Сергій Жуков, Тетяна Ричкова, Оксана Томчук та найбільше – 778 тисяч – Загід Краснов», – зазначив Вадим Головченко.

Він також додав, що переважна більшість кандидатів у своїх проміжних фінансових звітах не вказувати, від яких саме юридичних осіб вони отримували кошти на виборчу кампанію, хоча цього вимагає законодавство. Представник «Опори» висловив сподівання, що це буде виправлено в кінцевих звітах – через 5 днів після дня голосування.

Проміжні вибори до Верховної Ради України мають відбутись 17 липня на 7 одномандатних округах (№ 23, 27, 85, 114, 151, 183 та 206).

Округ №27 у Дніпрі став «вільним» через обрання народного депутата від цього округу Бориса Філатова міським головою восени 2015 року. На місце депутата претендує 59 кандидатів.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG