Доступність посилання

ТОП новини

ЮНЕСКО залишило Софію Київську та Лавру в переліку об’єктів всесвітньої спадщини – КМДА


(©Shutterstock)

Заступник голови Київської міської державної адміністрації Олексій Резніков заявив, що Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки й культури (ЮНЕСКО) залишила Національний заповідник «Софія Київська» в основному переліку об’єктів всесвітньої спадщини.

«Дуже гаряче обговорення було. Було гостро порушено питання про внесення «Софії Київської» і Лаври до переліку об’єктів, які перебувають під загрозою. Ми отримали попередження, але змогли відстояти своє місце в переліку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО», – цитує прес-служба КМДА Резнікова, який перебував у складі української делегації на 40-й сесії ЮНЕСКО у Стамбулі.

За його словами, питання будівництва на вулиці Гончара, 17–23 залишається актуальним для ЮНЕСКО.

Сьогодні депутати Київської міської ради зобов’язали ТОВ «Інвестиційно-будівельна група» у місячний термін привести висотність забудови на вулиці Олеся Гончара, 17–23 у відповідність до Генерального плану до 2020 року, споруда не має перевищувати 25 метрів. Як заявила депутат Київради Ольга Балицька, потрібно «зробити все, аби не було жодних загроз для виключення із всесвітньої спадщини ЮНЕСКО ансамблю споруд собору святої Софії». Це будівництво відбувається в охоронній зоні «Софії Київської».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG