Доступність посилання

ТОП новини

В Україні у справі MH17 провели натурний експеримент за рішенням Спільної слідчої групи – Мін’юст


Під час експерименту, фото КНДІСЕ

Міністерство юстиції України повідомило, що спеціалісти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз разом із представниками Мін’юсту здійснили натурний слідчий експеримент у рамках експертного розслідування причин катастрофи над Донбасом 2014 року літака «Малайзійських авіаліній» рейсу MH17.

Експеримент відбувся за рішенням Спільної слідчої групи, яка розслідує катастрофу, під головуванням представників Мін’юсту та експертів КНДІСЕ під керівництвом Олександра Рувіна у співпраці з представниками Нідерландів, Бельгії та Австралії, до нього залучили й інші компетентні організації, мовиться в повідомленні.

«У місті Павлограді заздалегідь було підготовлено все необхідне для моделювання такого вибуху, який стався з літаком рейсу МН17. Для того, щоб провести арена-тест, були виділені оригінальні бойові ракети з комплексу «Бук». Модель кабіни пілотів і елементи мішенної обстановки розміщувались на двох окремих досліджуваних майданчиках. На тій же локації експерти встановили та налагодили роботу фото-, відеозасобів та 3D-сканування об’єктів… Процес підриву бойової частини та самої ракети пройшов у повній відповідності до запланованого графіку», – поінформували в Мін’юсті.

У перебігу експерименту, мовиться в повідомленні, спеціалісти ставили перед собою вирішення низки завдань: візуалізувати вплив вибуху бойової частини та ракети на корпус літака; підтвердити або спростувати визначене розрахунковими методами взаємне розташування літака та ракети в момент її підриву (точки зустрічі); визначити область розльоту елементів ураження бойової частини та ракети, кількості та щільності покриття ними модельованої кабіни пілотів; дослідити зміни траєкторії польоту елементів ураження після їхньої зустрічі з корпусом літака; визначити ступінь деформації елементів ураження тощо.

Також при проведенні експерименту приділялось більше уваги й іншим аспектам дослідження, які до цього розглядались як другорядні, а саме: дослідження характеру вибухової хвилі, виявлення слідів вибухових речовин та дослідження характеру ушкоджень, аналогічних до тих, які виявлені на літаку.

Дані, отримані за результатами експерименту, будуть використані для уточнення місця пуску та траєкторії ракети, якою був збитий «Боїнг-777», і висновки, зроблені в результаті проведеної спільної роботи експертів, стануть істотним внеском у результати розслідування Спільною слідчою групою причин загибелі людей на борту малайзійського літака, заявили в Мін’юсті.

Міністерство послалося на повідомлення про цей експеримент на сайті КНДІСЕ, що було оприлюднене там у четвер. Але станом на вечір п’ятниці цього повідомлення на сайті КНДІСЕ немає, хоча його копії збереглися в кеші пошукових систем.

Раніше схожі власні експерименти влаштовувала в Росії компанія «Алмаз-Антей», що виробляє зенітно-ракетні комплекси «Бук», із якого, як широко вважають, був збитий літак. Але результати тих експериментів, що були здійснені цією компанією без співпраці зі слідством, мали єдину мету – «довести» непричетність Росії до збиття, про яку заявляє Москва.

Кримінальне розслідування, що має на меті визначити осіб, відповідальних за збиття літака рейсу MH17, і притягнути їх до відповідальності, веде нині Спільна слідча група, яку створили під егідою прокуратури Нідерландів органи прокуратури і поліції Нідерландів, Австралії, Малайзії, Бельгії й України. Ця група повідомляла, що на початку осені оприлюднить перші результати своєї роботи: дані про тип озброєння, з якого був збитий літак рейсу MH17, і точне місце пуску цього озброєння.

У жовтні 2015 року були оприлюднені результати іншого розслідування в Нідерландах, які втратили у цій катастрофі найбільше своїх громадян і яким Україна передала право розслідувати трагедію. Це розслідування, що стосувалося тільки питань авіаційної безпеки, встановило, що літак «Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines рейсу MH17 із Амстердама до Куала-Лумпура був збитий над Донбасом 17 липня 2014 року ракетою зенітно-ракетного комплексу «Бук», який виробляли в СРСР, а нині виробляють у Росії. Тоді загинули всі 298 людей, що були в літаку. Але хто саме здійснив пуск ракети, те розслідування не мало мети визначати.

Після презентації результатів цього технічного розслідування голова Ради розслідувань у справах безпеки Нідерландів окремо заявив, що ракета, якою збили лайнер, була випущена з частини Донбасу, захопленої сепаратистами.

Захід і Україна заявляють, що мають докази того, що літак збили з комплексу «Бук», наданого сепаратистам Росією; наразі достеменно не доведено, чи причетні до цього й кадрові російські військові і російське військове командування. Громадянські розслідувачі кажуть, що визначили кількадесят російських військових, із яких дехто безперечно причетний до збиття. Бойовики і Росія свою причетність відкидають.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG