Доступність посилання

ТОП новини
14 Листопад 2018, Київ 15:01

У ЄС підтримали роботу слідчої групи, що розслідує збиття MH17


Рештки кабіни збитого літака, зібрані слідством у Нідерландах, архівне фото

У Європейському союзі висловили повну підтримку роботі Спільної слідчої групи і зусиллям залучених до неї країн, що мають призвести до ефективного притягнення винних у збитті над Донбасом 2014 року малайзійського авіалайнера до відповідальності, мовиться в заяві верховного представника ЄС із закордонних справ Федеріки Моґеріні.

У заяві від імені всього Євросоюзу з нагоди других роковин трагедії нагадано, що резолюція Ради безпеки ООН 2166 вимагає притягнення до відповідальності винних у збитті літака. ЄС також закликав «держави, що мають можливість допомогти з розслідуванням і притягненням винних до відповідальності», повністю співпрацювати з кримінальним розслідуванням, що триває нині.

Також у ЄС висловили співчуття родичам загиблих.

Кримінальне розслідування, що має на меті визначити осіб, відповідальних за збиття літака рейсу MH17, і притягнути їх до відповідальності, веде нині Спільна слідча група, яку створили під егідою прокуратури Нідерландів органи прокуратури і поліції Нідерландів, Австралії, Малайзії, Бельгії й України. Ця група повідомляла, що на початку осені оприлюднить перші результати своєї роботи: дані про тип озброєння, з якого був збитий літак рейсу MH17, і точне місце пуску цього озброєння.

У жовтні 2015 року були оприлюднені результати іншого розслідування в Нідерландах, які втратили у цій катастрофі найбільше своїх громадян і яким Україна передала право розслідувати трагедію. Це розслідування, що стосувалося тільки питань авіаційної безпеки, встановило, що літак «Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines рейсу MH17 із Амстердама до Куала-Лумпура був збитий над Донбасом 17 липня 2014 року ракетою зенітно-ракетного комплексу «Бук», який виробляли в СРСР, а нині виробляють у Росії. Тоді загинули всі 298 людей, що були в літаку. Але хто саме здійснив пуск ракети, те розслідування не мало мети визначати.

Після презентації результатів цього технічного розслідування голова Ради розслідувань у справах безпеки Нідерландів окремо заявив, що ракета, якою збили лайнер, була випущена з частини Донбасу, захопленої сепаратистами.

Представники обох розслідувань скаржилися, що Росія, яка формально не є стороною цих розслідувань, не сприяла їхній роботі з низки питань й іноді фактично перешкоджала їй.

Захід і Україна заявляють, що мають докази того, що літак збили з комплексу «Бук», наданого сепаратистам Росією; наразі достеменно не доведено, чи причетні до цього й кадрові російські військові і російське військове командування. Громадянські розслідувачі кажуть, що визначили кількадесят російських військових, із яких дехто безперечно причетний до збиття. Бойовики і Росія свою причетність відкидають.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG