Доступність посилання

ТОП новини

«Укртрансгаз» відключає Одеський припортовий завод від газопостачання


Одеський припортовий завод, ілюстративне фото

Оператор української газотранспортної системи «Укртрансгаз» розпочав процедуру відключення «Одеського припортового заводу» від газопостачання, повідомляє прес-служба компанії.

«Процедура відключення проходить в установленому законом порядку через порушення контрагентом умов договору на транспортування природного газу у частині оплати авансу за послуги з транспортування природного газу за липень 2016 року (передоплата відсутня), а також перевищенням номінованого відбору газу у поточному місяці цього ж року», – мовиться у заяві, опублікованій у понеділок увечері.

За даними «Укртрансгазу», добовий обсяг споживання палива ОПЗ становить близько 1,5 мільйона кубів при місячній нормі в 0,1 мільйона.

18 липня у Фонді державного майна України заявили, що на участь у конкурсі з продажу Одеського припортового заводу не надійшло жодної заявки. Відтак, ФДМУ був змушений визнати конкурс таким, що не відбувся.

Фонд державного майна (ФДМ) України запропонував Кабмінові затвердити стартову ціну продажу державного пакету акцій (99,6%) Одеського припортового заводу на рівні 13,175 мільярда гривень. Умови приватизації ОПЗ також передбачають, що проведення конкурсу можливе лише за наявності щонайменше двох учасників, до торгів не допускатимуться компанії з Росії.

Перше рішення про приватизацію припортового заводу ухвалили ще 1993 року. Перші торги відбулися 2009-го, проте завод досі перебуває в державній власності.

Одеський припортовий завод є одним із найбільших підприємств хімічної галузі як в Україні, так і в Європі. Кількість працівників перевищує 4 тисячі осіб. Він спеціалізується на виробництві та реалізації хімічної продукції – аміаку та карбаміду, а також перевантажує на експорт продукцію інших підприємств України та Росії.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG