Доступність посилання

ТОП новини
16 Листопад 2018, Київ 14:35

Потрібно законодавчо обмежити час на заміну членів виборчих комісій – луганський КВУ


У законодавстві потрібно обмежити час, за який кандидати можуть замінювати членів виборчих комісій. Про це в ефірі проекту Радіо Свобода Радіо «Донбас.Реалії» заявив голова луганського відділення Комітету виборців України Олексій Светіков.

За його словами, необхідність такої законодавчої зміни продемонструвала ситуація на проміжних виборах у 114-му окрузі на Луганщині, де в день голосування було замінено близько 400 членів ДВК – у деяких комісіях таким чином змінилась половина складу.

«Ці 400 чоловік – це були члени комісій, по суті, від одного кандидата – вони подавались від багатьох технічних, але були завезені автобусами з інших областей, організовано, по суті, одним кандидатом. Таким чином у склад комісій була введена маса матеріально зацікавлених осіб. І у цьому разі не можна було говорити, що комісії зберегли свою неупередженість», – зазначив Светіков.

В окрузі №114 Луганської області опрацювали 76,69 % протоколів, наразі лідирує Сергій Шахов від політичної партії «Наш край». За нього проголосували 37,95% виборців.

Проміжні вибори до Верховної Ради України відбулись 17 липня на 7 одномандатних округах (№ 23, 27, 85, 114, 151, 183 та 206). У громадянській мережі «Опора» заявили, що на довиборах спостерігачі зафіксували низку порушень законодавства, частина з яких була грубим недотриманням законодавчих вимог та стандартів виборчого процесу. Водночас безпосередньо в день голосування 17 липня виявлені спостерігачами порушення не мали масового характеру.

Поліція відкрила 25 кримінальних проваджень, пов’язаних з порушеннями на довиборах, з них – 14 проваджень стосуються порушень виборчих прав громадян.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG