Доступність посилання

ТОП новини
18 Березень 2019, Київ 21:56

Україна сподівається на рішення про безвізовий режим з ЄС восени – Гройсман


Україна сподівається на безвізовий режим з ЄС восени – Гройсман
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:30 0:00

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявляє, що восени Київ очікує на рішення щодо надання безвізового режиму з Євросоюзом.

«Ми очікуємо рішення всіх європейських інституцій. Думаємо, що це рішення може бути ухвалене восени цього року», – сказав Гройсман 19 липня під час спільної прес-конференції з президентом Європейської комісії Жан-Клодом Юнкером та комісаром ЄС із питань європейської політики сусідства і переговорів про розширення Йоганнесом Ганом у Брюсселі.

«Хочу наголосити, що Україна виконала всі взяті на себе зобов’язання щодо впровадження безвізового режиму», – додав Гройсман.

Йоганнес Ган, своєю чергою, висловив сподівання, що Україна має отримати рішення про безвізовий режим з ЄС у жовтні цього року.

«Щодо лібералізації візового режиму, то сподіваюся, що після кількох подальших консультацій у жовтні ми зможемо це схвалити. Ще надто рано для привітань, але, думаю, що всі згодні, що Україна виконала свою роботу, виконала всі критерії – понад 140, що є знаковим», – сказав Ган.

Перебуваючи минулого тижня в Україні, Йоганнес Ган заявляв, що рішення щодо безвізового режиму між Україною і Європейським союзом буде ухвалене восени, найпізніше у жовтні.

Європейська комісія ще у квітні запропонувала Європарламентові і Раді Європейського союзу скасувати візи для громадян України. Нині це питання перебуває на розгляді кількох комітетів Європарламенту, за нього має проголосувати і повний склад Європарламенту.

Як вважають, у разі схвалення лібералізації візового режиму для України в Європарламенті і Раді ЄС у жовтні цей режим може бути запроваджений уже до кінця року.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін нещодавно заявляв, що сподівається на запровадження безвізового режиму з Європейським союзом до кінця цього року.

Йдеться про можливість короткотермінових, на термін до 90 днів протягом кожних 180 днів, відвідин країн «шенгенської зони» без права працевлаштування.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG