Доступність посилання

22 Січень 2018, Київ 12:47

У США сподіваються на повне розслідування загибелі Павла Шеремета


Павло Шеремет

США сподіваються на повне розслідування справи про вбивство журналіста Павла Шеремета, встановлення і притягнення до відповідальності винних, мовиться в заяві американського посольства в Україні.

«Ми шоковані й засмучені звісткою про смерть відомого журналіста Павла Шеремета, котрого було вбито безпрецедентним вибухом автомобіля сьогодні вранці в Києві. Павло жив цілеспрямованим і чесним життям в кількох країнах. Ми поважаємо його як безстрашного професіонала і прихильника свободи слова, Революції гідності, котрий прагнув кращого майбутнього для України», – мовиться в заяві.

У посольстві привітали заяви поліції і генерального прокурора України, що обставини його вбивства будуть повністю розслідувані і винні будуть притягнуті до відповідальності.

«Ми висловлюємо наші співчуття його колезі і партнеру Олені Притулі, його родині, його колегам з «Української правди» і його численним друзям та захисникам свободи слова і ЗМІ в Україні», – заявили в посольстві США.

Павло Шеремет загинув внаслідок вибуху автомобіля, в якому він їхав, у центрі Києва. Вибух стався о 7:45 ранку. Радник голови Міністерства внутрішніх справ України Зорян Шкіряк заявляє, що в автомобілі журналіста Павла Шеремета спрацював, за попередніми даними, безоболонковий саморобний вибуховий пристрій потужністю від 400 до 600 грамів у тротиловому еквіваленті. За словами Шкіряка, попередньо слідство розглядає такі основні можливі причини вбивства журналіста, як професійна діяльність і неприязні стосунки. Він додав, що не можна також виключати і «російський слід».

Прокуратура України кваліфікувала вбивство журналіста Павла Шеремета як «умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб».

За словами голови Нацполіції Хатії Деканоїдзе, правоохоронці мають намір вилучити записи камер відеоспостереження з місця загибелі Павла Шеремета.

Головний редактор інтернет-видання «Українська правда» Севгіль Мусаєва-Боровик пов’язує загибель журналіста Павла Шеремета з його професійною діяльністю.

В Організації з безпеки і співпраці в Європі закликали владу України притягти до відповідальності виконавців і організаторів убивства журналіста Павла Шеремета.

Павло Шеремет – білоруський, російський та український журналіст телебачення, радіо та періодичних видань. Останні п’ять років жив у Києві, працював в «Українській правді» і на радіо «Вести».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG