Доступність посилання

ТОП новини

Ґюлен просить США не видавати його Туреччині


Турецький релігійний проповідник Фетхуллах Ґюлен просить США не видавати його Анкарі.

«Я закликаю владу США відкинути будь-які зусилля щодо екстрадиції для політичної вендети», – мовиться у заяві Ґюлена, яку цитує Reuters.

19 травня Анкара надіслала США досьє для екстрадиції Фетхуллаха Ґюлена.

Турецька влада звинувачує його в організації спроби перевороту, внаслідок чого загинули понад 200 людей.

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган кілька разів закликав США видати проповідника. Сам Ґюлен засудив спробу перевороту і заперечив свою причетність до нього.

Державний секретар США Джон Керрі заявив, що Вашингтон може розглянути прохання про екстрадицію, але для цього потрібні не звинувачення, а докази, які зможуть довести провину Ґюлена в американському суді.

Раніше Ґюлен, мусульманський проповідник, був одним із наближених соратників поміркованого ісламіста Ердогана. Він був змушений виїхати до США ще 1999 року саме через звинувачення, що він намагається підірвати світські засади турецької держави. Ґюлен і з вигнання відіграв помітну роль у тому, щоб партія Ердогана, консервативна релігійна Партія справедливості і розвитку, 2002 року прийшла до влади в Туреччині. Але їхні шляхи розійшлися, зокрема, через застереження Ґюлена щодо авторитарного стилю правління Ердогана. У травні цього руху рух послідовників Ґюлена «Хізмет» («Служба»), що має мільйони прихильників, був названий у Туреччині терористичним.

XS
SM
MD
LG