Доступність посилання

ТОП новини

Туреччина: 99 генералам офіційно висунули звинувачення


У Туреччині офіційно висунули звинувачення 99 військовим генералам через їхню роль у спробі державного перевороту – це третина з усього складу військових чиновників у цій країні.

Загалом після спроби перевороту у Туреччині були затримані, звільнені чи обвинувачені близько 50 тисяч солдатів, поліцейських, суддів, громадських активістів та вчителів.

Багатьох з підозрюваних турецька влада звинувачує у зв’язках з релігійним проповідником Фетхуллахом Ґюленом, якого вважає натхненником перевороту.

20 липня влада Туреччини також заборонила всім науковцям виїжджати за кордон.

Напередодні у Туреччині звільнили 1 тисячу 577 деканів університетів і забрали ліцензії у 21 тисячі вчителів, які працюють у приватних інституціях.

У ніч на 16 липня в Туреччині сталася спроба військового перевороту, внаслідок якого загинули близько 200 людей. Заколот був придушений.У зв’язку зі спробою перевороту в Туреччині арештували чи відсторонили від роботи близько 50 тисяч військових, поліцейських, суддів, державних службовців і викладачів. Лідери західних країн, а також ООН закликали Туреччину дотримуватися прав людини.

XS
SM
MD
LG