Доступність посилання

ТОП новини

Посол: у Сеймі не врахували пропозицій України при голосуванні «волинської постанови»


Андрій Дещиця

Посол України в Польщі Андрій Дещиця висловив жаль у зв’язку з ухваленням у польському Сеймі постанови, в якій Волинська трагедія визнана геноцидом.

«Надзвичайно прикро, що частина польських політиків, ухвалюючи постанову про вшанування жертв Волині, так і не врахувала неодноразових звернень і пропозицій української сторони щодо спільної оцінки нашої спільної трагічної історії», – написав Дещиця на своїй сторінці у Facebook.

Він також висловив жаль у зв’язку з тим, що «перевагу було надано односторонній політичній оцінці подій, а не фаховим міжнародним чи хоча б українсько-польським експертним дослідженням та відповідним правовим висновкам того, що сталося».

Дещиця прогнозує, що на таке рішення польського парламенту буде відповідь українських політиків і парламентарів, «які на свій розсуд і кожен по-своєму слушно будуть доводити, що був геноцид і українців з боку поляків».

«Тому напевно нас чекає період взаємних звинувачень та заяв. І дай нам Боже всім мудрості, щоб це залишилося лише в площині політичних дебатів», – написав посол.

За його словами, Україні потрібно оцінити свою історію і засудити ті дії й ті військові підрозділи, які відповідальні за злочини перед мирним населенням. «Тим самим, ми справедливо відмежуємо їх від загального героїчного процесу боротьби за незалежність та державність України. І в наших інтересах зробити це якнайшвидше. Однак, найбільше чого потрібно зараз тим хто загинув, як полякам, так і українцям – це християнське вшанування їх пам’яті. І крок в цьому напрямку гідний наслідування нещодавно у Варшаві зробив президент України Петро Порошенко, поклавши вінок до пам’ятника та схиливши голову перед загиблими поляками на Волині. Таких кроків нам потрібно значно більше і з обох сторін», – наголосив Дещиця.

Сейм Польщі 22 липня ухвалив постанову, якою визщнав Волинську трагедію геноцидом громадян Польщі, організованим українським націоналістами. За документом, День пам’яті жертв цієї трагедії у Польщі щороку відзначатиметься 11 липня, оскільки, за даними польських істориків, 11 липня 1943 року було кульмінаційним моментом антипольських акцій на Волині.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG