Доступність посилання

ТОП новини
19 Грудень 2018, Київ 05:09

У Карпатах у Шешорах проходить еко-етнофестиваль «на захист лісів»


На Івано-Франківщині в гуцульському селі Шешори на Косівщині сьогодні розпочався еко-етнофестиваль «Карпатське коло».

Як повідомила організатор заходу, керівник громадської організації «Берегиня роду» Марія Пахолок, ініціатори намагаються «впроваджувати моду на нові, оригінальні фестивалі, які не засмічують Карпати», а гаслом для акції взяли слова: «Збережімо Карпати – врятуймо Україну».

За її словами, саме екологічна складова є визначальною, а одним із заходів фестивалю має стати підписання його учасниками меморандуму про збереження лісів, ще одне завдання – привернення інтересу до гуцульської народної спадщини.

Перший день фестивалю вирішили зробити дитячим, народні майстри проводили майстер-класи з різьбярства, вишивання, ткацтва, миловаріння, гри на народних інструментах.

У наступні дні людей навчатимуть, як виготовляти екологічно чисту молочну продукцію, як робити сонячний колектор, будуть лекції з біодинаміки, органічного землеробства, травознавства, збереження карпатської флори і фауни. Учасники фестивалю також учитимуться танцювати коломийку, аркан, виступатимуть гуцульські гурти.

З виставою «Гуцульський рік» виступить Коломийський обласний український драматичний театр імені Івана Озаркевича – один із найстаріших у Галичині.

Організатори фестивалю в майбутньому планують проводити круглі столи за участю науковців, громадських діячів з різних країн, які мають «досвід порятунку природних масивів».

Незаконне вирубування лісів у Карпатах, видобуток піщано-гравійної суміші та видачу землі в рекреаційній зоні генеральний прокурор України Юрій Луценко назвав «франківським бурштином» і закликав боротися з цим.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Recommended

XS
SM
MD
LG