Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 09:14

Криворізький правозахисник Анатолій Руденко заявляє про напад


(ілюстраційне фото)

У Кривому Розі невідомий напав на правозахисника та журналіста Анатолія Руденка. 22 липня Руденко повідомив Радіо Свобода, що це сталося у четвер ввечері, коли він повертався додому з чергового судового засідання.

Правозахисник розповідає, що невідомий поранив його ножем, напавши ззаду, після чого втік.

«Приблизно о 17.30 я купив морозиво і вже підходив до свого будинку, аж раптом почув удар ззаду, у мене випав з рук портфель, я обернувся і побачив, як втікає якийсь чоловік в спортивному одязі. Коли я зайшов до будинку, то побачив, що у мене розрізана сорочка, штани, м’які тканини, кров. Спершу я не хотів подавати заяву, адже вважаю, що це безперспективно, але до мене приїхали слідчі й попросили все ж подати заяву. Одяг забрали як речовий доказ», – розповів правозахисник.

Як зазначив Анатолій Руденко, напад невідомого він пов’язує зі своєю правозахисною та журналістською діяльністю, зокрема, з організованим ним напередодні пікетуванням Дзержинського районного суду міста з вимогою відмови від практики примусових психіатричних експертиз для обвинувачених.

«Я займаюсь правозахистом, зокрема, таких людей, які не мають коштів на кваліфіковану юридичну допомогу, я займаюсь захистом «в’язнів психушок», дійшов до Європейського суду з прав людини. Напад на мене я пов’язую з останньою справою, яку веду –щодо сина одного з місцевих професорів», – розповідає правозахисник Радіо Свобода.

У поліції підтвердили, що внесли інформацію про інцидент до Єдиного реєстру досудових розслідувань, однак статтю поки не уточнили.

Сам же правозахисник зазначає, що наполягатиме, щоб напад на нього розслідувався за одразу кількома статтями Кримінального кодексу України, пов’язаними з перешкоджанням журналістській та громадській діяльності.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG