Доступність посилання

ТОП новини

Борці з допінгом розкритикували рішення МОК не усувати з Олімпіади всіх російських спортсменів


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

Нинішні й колишні посадовці антидопінгових організацій розкритикували рішення Міжнародного олімпійського комітету, що не став забороняти участі в цьогорічних літніх Олімпійських іграх усім російським спортсменам через державну допінгову програму в цій країні.

Як заявив голова Інституту національних антидопінгових організацій, що об’єднує 59 таких організацій, Жозеф де Пансьє, це був «сумний день для «чистого» спорту», а МОК «не зміг твердо відреагувати на докази підтриманого державою допінгу в Росії, що руйнує російську систему спорту».

МОК «проігнорував заклики «чистих» спортсменів, численних спортивних організацій і провідних національних антидопінгових організацій вчинити справедливо і виключити Росію з Олімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро», мовиться в його заяві.

Також із різкою критикою виступив керівник Антидопінгового агентства США Тревіс Тайґарт. «Розчаровує, що у відповідь на найважливіший момент для «чистих» спортсменів і для чесності Олімпійських ігор МОК відмовився рішуче повести вперед. Рішення про участь Росії… – це істотний удар про правах «чистих» спортсменів», – мовиться в його заяві.

Критично відгукнувся на рішення й колишній керівник Всесвітнього антидопінгового агентства Річард Паунд, який уже як незалежний експерт розслідував найперші повідомлення про масовий допінг у російському спорті у грудні 2014 року. Як заявив він нині, МОК мав «величезну можливість зробити рішучу заяву, і змарнував її», засвідчивши «нульову толерантність до допінгу, якщо тільки він не російський».

Раніше в неділю МОК оголосив свою ухвалу, що російських спортсменів можуть допустити до участі в цьогорічних літніх Олімпійських іграх тільки в разі виконання низки умов, яке мають підтвердити окремо для кожного чи кожної з них міжнародні федерації їхніх видів спорту.

Ці федерації мають, керуючись Всесвітнім антидопінговим кодексом та іншими олімпійськими принципами, індивідуально проаналізувати історію вживання чи невживання допінгу кожного спортсмена, беручи до уваги тільки результати вартих довіри міжнародних тестів. При цьому відсутність позитивних національних тестів на допінг не може вважатися достатньою.

Крім того, до участі в іграх не можуть бути допущені спортсмени, щодо яких є дані про вживання допінгу в незалежній доповіді, підготованій для Всесвітнього антидопінгового агентства і оприлюдненій нещодавно. Також до ігор не можуть бути допущені спортсмени, що хоч колись були покарані за вживання допінгу, навіть якщо термін заборони для них уже збіг.

Міжнародні федерації також мають право накладати санкції на цілі національні федерації відповідних видів спорту.

МОК погодиться з участю кожного окремого російського спортсмена в цьогорічних іграх тільки в разі, якщо рішення про допуск міжнародних федерацій також підтримають експерти, затверджені Спортивним арбітражним судом і незалежні від будь-яких спортивних організацій, причетних до Олімпійських ігор цього року.

Також МОК наголосив, що всі допущені російські спортсмени пройдуть додаткову сувору перевірку на допінг.

МОК, крім того, залишив за собою право вжити додаткових санкцій за результатами розширеної незалежної доповіді про державну допінгову програму в російському спорті, яка має бути підготована.

Раніше Міжнародна асоціація атлетичних федерацій уже заборонила всім російським легкоатлетам участь в Олімпійських іграх у бразильському Ріо-де-Жанейро, дозволивши тільки індивідуальні винятки. Це рішення підтвердив Спортивний арбітражний суд. Після нинішнього рішення МОК участь в іграх зможе взяти тільки одна російська легкоатлетка, і та не зможе виступати під російським прапором.

Скандали навколо повідомлень про існування в Росії державної програми вживання спортсменами допінгу і приховування цього почалися ще минулої осені; саме тоді під заборону на участь у всіх міжнародних змаганнях, включно з олімпійськими, потрапили російські легкоатлети. 18 липня Всесвітнє антидопінгове агентство оприлюднило підготовану незалежним експертом доповідь, яка довела існування цієї програми. Як очікують, тепер ця доповідь буде розширена і дасть остаточні висновки про обсяги «державного допінгу» в Росії.

XS
SM
MD
LG