Доступність посилання

ТОП новини

В окупованому Криму вдвічі скоротили кількість місць для мирних зібрань – правозахисники


(©Shutterstock)

В окупованому Криму встановлена Росією влада вдвічі зменшила кількість місць, де, за запровадженим на півострові російським законодавством, дозволена проводити публічні заходи (зібрання, мітинги, марші, демонстрації, пікетування), повідомила Кримська правозахисна група.

Як мовиться в повідомленні, ще 2014 року російська влада Криму визначила 717 таких місць, де можна було отримати дозвіл на проведення мирних зібрань; на початку липня в ту постанову внесли зміни, за якими таких місць стало 366. Причина цих змін не вказана, зазначають правозахисники.

І така ситуація склалася практично в усіх містах і районах окупованого півострова. При цьому в деяких місцевостях кількість місць для мирних зібрань скоротилася ще більше ніж удвічі: зокрема, в Керчі ця кількість поменшала вп’ятеро.

Як наголосили у Кримській правозахисній групі, таким чином у Криму російська влада необґрунтовано обмежує право на свободу зібрань, що закріплене у статті 20 Загальної декларації прав людини, статті 21 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права чи статті 11 європейської Конвенції про захист прав людини і основних свобод.

Росія силою захопила український Крим навесні 2014 року і заявила про анексію півострова, чи, як кажуть у Москві, його «возз’єднання» з Росією, і запровадила там свої порядки. Зокрема, за даними правозахисників, через це різко погіршилося становище з дотриманням прав людини на півострові, особливо щодо представників корінного народу кримських татар, а також інших національних і релігійних меншин, утисків зазнають також українці.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG