Доступність посилання

ТОП новини
25 Березень 2019, Київ 03:56

Трьох фігурантів справи «Хізб ут-Тахрір» в Криму оголосили «небезпечними підслідними» – адвокат


(©Shutterstock)

Трьох фігурантів справи «Хізб ут-Тахрір» – ялтинців Емір-Усеїна Куку, Вадима Сірука і Рефата Алімова – поставили на профілактичний облік як «небезпечних підслідних» і перевели в спецблок СІЗО анексованого Росією Сімферополя. Про це в коментарі проекту Радіо Свобода, сайту Крим.Реалії повідомив адвокат члена Контактної групи з прав людини з Ялти Емір-Усеїна Куку Олександр Попков.

«Основне, в чому це (постановка на профоблік – ред.) виразилося: його перевели в спецблок. І він зараз там перебуває під особливим контролем. Там частіше перевірки, частіше дивляться, трохи інші камери», – зазначив адвокат.

За його інформацією, його підзахисний перебуває в спеціальному блоці вже близько тижня. У камері, куди перевели Емір-Усеїна Куку, перебувають менше людей, але немає телевізора.

Як повідомив Олександр Попков, в такі спеціальні блоки в російських СІЗО зазвичай переводять або колишніх співробітників силових структур, або особливо небезпечних злочинців. Однак сам профілактичний облік ніяких правових наслідків для Емір-Усеїна Куку не несе, тому поки сторона захисту не планує його оскаржити.

«Я навіть не знаю, в зв’язку з чим, ким і яким чином це рішення було ухвалене. Тому ми особливо реагувати на це не будемо. Просто як факт: цікаво, що людину, яка звинувачується лише по одному епізоду бесід – що він з кимось щось обговорював, а потім його звинуватили в створенні терористичної організації – тепер звели в ранг особливо небезпечного підслідного», – додав Попков.

Раніше повідомлялося, що двоє фігурантів справи «Хізб ут-Тахрір» – Емір-Усеїн Куку і Вадим Сірук – подали скарги на дії слідчого російської ФСБ. Підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя повинен розглянути ці скарги 28 липня.

18 квітня в селі Краснокам’янка (Велика Ялта) російські силовики провели обшук і затримали двох кримських татар – Рефата Алімова і Арсена Джеппарова. Підконтрольна Росії прокурор Криму Наталія Поклонська заявила про затримання в Ялті двох осіб за підозрою в зв’язках з «Хізб ут-Тахрір».

11 і 12 лютого цього року російські силовики провели серію обшуків і затримань в будинках прихильників ісламу в Криму. Всього було затримано 14 осіб, з них заарештовані четверо: член Контактної групи з прав людини з Ялти Емір-Усеїн Куку, Енвер Бекіров, Муслім Алієв і Вадим Сірук. Слідчі ФСБ звинуватили їх в участі в діяльності забороненої в Росії організації «Хізб ут-Тахрір».

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG