Доступність посилання

ТОП новини
18 Листопад 2018, Київ 05:43

Суд у Криму через 2 місяці після подання розгляне скаргу на заборону мітингу до Дня депортації – Смедляєв


Заїр Смедляєв

Підконтрольний Росії апеляційний суд анексованого Криму розгляне у вівторок, 26 липня, апеляцію на заборону жалобного мітингу в Красноперекопському районі на День депортації кримськотатарського народу 18 травня. Скаргу на відповідне рішення райсуду від 17 травня глава Красноперекопського регіонального меджлісу Саніє Аметова подала одразу після його ухвалення. Про це проектові Радіо Свобода, сайтові Крим.Реалії повідомив глава ЦВК Курултаю кримських татар Заїр Смедляєв.

«17 травня було рішення суду: як тільки вони отримали рішення, вони відразу, у встановлений термін, подали апеляцію. Це 20-і числа травня були», – зазначив Смедляєв.

Глава ЦВК Курултаю наголосив на абсурдності такого запізнілого розгляду скарги. 18 травня в Красноперекопську через рішення суду кримським татарам довелося скасувати жалобний мітинг: тоді відбулося тільки покладання квітів.

«Один варіант – залишать апеляцію без задоволення. А ось фантастичний варіант – ухвалюють рішення, що Красноперекопський районний суд відмовив незаконно. Як тепер це все привести в законне русло? Як провести мітинг 18 травня 2016 року? Машину часу ввімкнути?» – обурюється він.

Регіональні меджліси в Криму, в тому числі в Красноперекопську і Судаку, отримували відмови від підконтрольних Росії органів влади в узгодженні жалобних заходів до річниці депортації кримських татар 18 травня.

18 травня – День пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу з Криму. У цей день в 1944 році в Середню Азію з півострова був відправлений перший ешелон кримських татар. Всього було депортовано понад 180 тисяч людей.

Щорічно в Криму з нагоди річниці Дня депортації проходили масові заходи, в тому числі жалобний мітинг у центрі кримської столиці. Але після анексії півострова Росією в березні 2014 року проведення таких акцій у центрі Сімферополя заборонили.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG