Доступність посилання

ТОП новини

Росія зменшила обсяги транзиту газу і його тиск, і це банальний шантаж – керівник «Нафтогазу»


Андрій Коболєв, архівне фото
Андрій Коболєв, архівне фото

Голова правління «Нафтогазу України» Андрій Коболєв заявив, що російський газовий монополіст «Газпром» на порушення контракту зменшив обсяги транзиту свого газу територією України до рекордно низького рівня. Також Росія знизила тиск газу на вході до української газотранспортної системи, що створило для української компанії «Укртрансгаз» певні технологічні труднощі, хоча їх наразі вдається ефективно вирішувати, додав він.

Виступаючи в ефірі телевізійного «5-го каналу», він заявив: «Мені здається, що росіяни хочуть зробити все можливе, щоб довести нашим європейським партнерам, що Україна не може бути транзитною країною, і вони зараз взялися до банального шантажу нас і їх».

Крім того, вважає Коболєв, цілями Росії є також мінімізувати для України доходи від транзиту газу і «пресувати» Європу на користь російського проекту «Північний потік-2».

«Сьогодні я з цього приводу направив офіційний лист-звернення до Європейської комісії з пропозицією зібрати моніторингову групу і провести, по-перше, аналіз ситуації, зафіксувати невиконання «Газпромом» контрактних умов щодо тиску подачі газу в систему України і ухвалити рішення, що робити далі з цією ситуацією», – заявив керівник «Нафтогазу».

Відносини між «Нафтогазом» і «Газпромом», як і між Україною і Росією, напружені. Україна вже давно не купує російського газу, Росія відповідає зниженням обсягів транзиту газу через територію України, намагаючись натомість просунути інші газотранспортні проекти в обхід України.

Минулого тижня останній наразі з таких проектів, «Північний потік-2», наразився на труднощі: антимонопольний регулятор Польщі, територіальними водами якої в Балтійському морі мають пролягти труби, висловив заперечення проти нього.

XS
SM
MD
LG