Доступність посилання

ТОП новини

На Олімпіаду поїде понад 250 російських спортсменів – Олімпійський комітет Росії


Російські олімпійці на Красній площі в Москві під час церемонії проводів, 27 липня 2016 року
Російські олімпійці на Красній площі в Москві під час церемонії проводів, 27 липня 2016 року

Росія заявляє, що понад 250 її спортсменів відповідають усім антидопінговим критеріям, висунутим Міжнародним олімпійським комітетом і федераціями з окремих видів спорту. Про це на урочистій церемонії проводів команди на Олімпіаду до Ріо-де-Жанейро заявив голова Олімпійського комітету Росії Олександр Жуков.

Президент Росії Володимир Путін назвав відмову в участі у змаганні більш як 100 російським спортсменам через звинувачення у вживанні допінгу «чистою дискримінацією». «Це удар по всьому світовому спорту й Олімпійським іграм. Очевидно, що відсутність російських конкурентів-лідерів у багатьох дисциплінах помітно знижує інтенсивність боротьби», вважає російський лідер.

Початкова російська заявка на Олімпіаду складалася з 387 прізвищ. Але Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій вирішила усунути зі змагань під своєю егідою всіх російських легкоатлетів, тому вони не змогли виконати необхідних нормативів для участі в Олімпіаді. Про значну кількість відмов за пов’язаними з допінгом звинуваченнями заявили й інші міжнародні спортивні організації.

24 липня МОК ухвалив рішення не відстороняти всіх російських спортсменів від участі в Олімпіаді в Бразилії. При цьому, щоб отримати допуск до Ігор, російським спортсменам необхідно виконати низку умов, головна з яких– отримати згоду міжнародної федерації з того виду спорту, який представляє спортсмен. Цю згоду має підтвердити МОК за рекомендації незалежних експертів.

XS
SM
MD
LG