Доступність посилання

ТОП новини

Дніпро: газета облради подала позови до суду на співзасновника через неможливість роздержавлення


У Дніпрі комунальна газета обласної ради «Зоря» подала два позови до суду на свого співзасновника – обласну раду – через затягування з роздержавленням, повідомляють юристи газети.

За даними юристів, один з позовів стосується бездіяльності облради в питанні щодо рішення про вихід зі складу співзасновників, другий – позбавлення газети приміщення.

28 липня «Зоря», яка є найстарішим виданням області, на своїх перших шпальтах оприлюднила звернення до читачів «Подолаємо труднощі на шляху до 100-річчя разом!». У ньому друкований орган заявив, що буде перетворюватись з комунального на приватний, як і належить, за законодавством, попри небажання з боку влади.

Як поінформували в редакції газети, майже півроку Дніпропетровська облрада ігнорує рішення колективу редакції «Зорі» щодо роздержавлення, з грудня видання не отримує фінансування з обласного бюджету, а тепер у нього забрали приміщення, переоформивши його на інше комунальне підприємство.

Раніше в Дніпропетровській обласній раді Радіо Свобода повідомили, що «газета «Зоря» без підтримки обласної ради не виживе», однак заявили, що питання щодо її роздержавлення проходить узгодження в комісіях.

«Наша профільна комісія – зі ЗМІ й зв’язків з громадськістю – підтримала роздержавлення. Наскільки я розумію, це питання ще проходить кілька комісій, у тому числі комісію з комунальної власності», – сказав на запит Радіо Свобода радник голови облради з питань інформполітики Володимир Федоров.

28 липня відбувається чергова сесія Дніпропетровської обласної ради. Як стало відомо з порядку денного, питання щодо реформування «Зорі» на сесію не винесене.

Навесні 2017 року обласна газета «Зоря» мала відзначати 100 років. Наразі її загальний тижневий наклад (випусків «Зоря» й «Зоря – город») складає 40 тисяч примірників. У редакції зазначають, що через недорогу передплату її читачами є соціально незахищені люди, пенсіонери, жителі віддалених сіл. Газета є також єдиним в регіоні виданням, яке, за підтримки уряду Канади, здійснює спецпроект для переселенців з Донбасу і Криму.

XS
SM
MD
LG