Доступність посилання

ТОП новини
21 Листопад 2018, Київ 07:33

Франція розкритикувала російські «гуманітарні коридори» в сирійському Алеппо


Сирійські урядові війська у відбитому в повстанців районі Алеппо, 28 липня 2016 року

Франція розкритикувала оголошені Росією «гуманітарні коридори» для виходу з обложених урядовими військами Сирії районів міста Алеппо, підконтрольних повстанцям.

Як мовиться в заяві Міністерства закордонних справ Франції, цей план, що вимагає від мешканців цих районів залишити їх, не є вартою довіри відповіддю на становище, що склалося.

Мешканці Алеппо повинні мати можливість залишитися у своїх домах у безпеці і отримати там усю необхідну гуманітарну допомогу, наголосив речник МЗС Франції Ромен Надаль.

У четвер Росія оголосила про план, за яким союзні їй війська президента Сирії Башара аль-Асада відкриють три «гуманітарні коридори» для мешканців обложених частин Алеппо і бійців спротиву, що погодяться скласти зброю і здатися. Після виходу тим, хто скористається коридорами, обіцяють надати гуманітарну допомогу. У летючках, розкиданих над оточеними районами, їхніх мешканців закликають залишити домівки і вийти з оточення. Правозахисники звертають увагу, що люди повинні отримати право залишитися і при цьому не бути оголошеними «законною ціллю» для урядових військ.

Фактична облога сирійськими урядовими військами та їхніми союзниками частини міста Алеппо, де перебуває 250–300 тисяч людей, триває вже майже два тижні, з 17 липня. Цю частину контролює переважно коаліція сил супротивників режиму Асада різного спрямування – і загонів поміркованої опозиції, підтриманих Заходом і арабським світом, і бойовиків ісламістських угруповань, пов’язаних із мережею «Аль-Каїда» і визнаних значною частиною світу терористичними.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG