Доступність посилання

ТОП новини

Туреччина: суд заарештував 17 журналістів за підозрою у зв’язках з Ґюленом


Фото ілюстраційне

Суд Стамбула заарештував 17 турецьких журналістів за звинуваченням у зв’язках з ісламським кліриком Фетхуллахом Ґюленом, якого Анкара звинуватила в організації недавньої спроби перевороту. Турецькі ЗМІ повідомляють, що в ухвалі суду 29 липня йдеться про звинувачення журналістів у «членстві в терористичній групі».

Водночас ще чотирьох журналістів, раніше затриманих також через «зв’язки з Ґюленом», суд звільнив з-під варти.

Серед зарештованих є «ветеран» турецької журналістики 72-річна Назлі Іліджак, а також Ханім Бусра Ердал, колишній кореспондент видання, прихильного до Ґюлена, Zaman daily. Серед чотирьох звільнених – відомий коментатор Бюлент Мумай.

Влада Туреччини стверджує, що відомий ісламський проповідник Фетхуллах Ґюлен, який живе у США, був організатором спроби перевороту 15 липня. Ґюлен, що лише кілька років тому був союзником нинішньої влади, та став її критиком через корупцію в ній, відкидає звинувачення.

У самій Туреччині широкий громадський рух Ґюлена і його органи були названі терористичними.

Раніше у Комітеті захисту журналістів повідомили, що після невдалого перевороту в країні влада Туреччини видала 88 ордерів на арешт співробітників ЗМІ, ще щонайменше 330 журналістів були позбавлені акредитації.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG