Доступність посилання

ТОП новини
13 Листопад 2018, Київ 23:56

Президент МОК критикує ВАДА за обмежений час на ухвалення рішення щодо допінгу в Росії


Президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) виступив із критикою Всесвітнього антидопінгового агентства (ВАДА), яке рекомендувало заборонити участь в Олімпіаді всім російським спортсменам. Президент МОК Томас Бах вказав, що борці з допінгом дали керівному органу олімпійського руху дуже мало часу на реакцію щодо підтримуваної російською державою «системи допінгу, яка викликає презирство».

«Через серйозність звинувачень ми не могли дотриматися презумпції невинуватості для російських спортсменів. З іншого боку, ми не можемо позбавити спортсмена прав людини, можливості довести свою невинуватість», – заявив президент МОК 1 серпня в Ріо-де-Жанейро.

«Ви не можете карати людину за провали її уряду, якщо він або вона не замішані (у вживанні допінгу – ред.)», – додав Томас Бах.

24 липня МОК вирішив, що не усуватиме від участі в Олімпіаді в Ріо-де-Жанейро всіх російських атлетів і делегував право вирішити це питання федераціям з окремих видів спорту. Нині участь у змаганнях заборонена більш як сотні спортсменів із Росії, зокрема, всім важкоатлетам і легкоатлетам (за винятком Дарії Клішиної, яка тренувалася у США і всі допінг-проби здавала в цій країні), десяткам представників інших видів спорту. У початковому списку російської делегації на Олімпіаду було 387 прізвищ, нині йдеться про участь у змаганнях близько 250 спортсменів.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG