Доступність посилання

ТОП новини

В ОБСЄ занепокоєні блокуванням Крим.Реалії у Криму


Старший радник бюро представника з питань свободи ЗМІ ОБСЄ Майк Стоун висловив занепокоєння порушенням прав користувачів на отримання і поширення інформації в інтернеті через блокування доступу до інформаційних сайтів. Так він відповів на запит проекту Радіо Свобода Крим.Реалії щодо блокування ресурсу в анексованому Росією Криму.

«Я рекомендував державам гарантувати, щоб блокування і фільтрація, особливо в національному масштабі, здійснювалися тільки при виконанні умов статті 10 (2) Конвенції про захист прав людини. Взагалі, обмеження мають бути засновані на принципах законності, необхідності та пропорційності і відповідно до норм закону», – зазначив Стоун.

Він нагадав, що раніше висловлював стурбованість тиском влади на незалежних журналістів, у тому числі, рішенням Федеральної служби з фінансового моніторингу Росії опублікувати оновлений «список терористів і екстремістів», який включає в себе представників засобів масової інформації. До списку увійшли і кримські журналісти Микола Семена та Анна Андрієвська.

«Я часто розглядав питання недоліків антиекстремістського законодавства у Росії і висловив занепокоєння з приводу їх застосування, у тому числі, останніх вердиктів щодо журналістів», – зазначив Майк Стоун.

1 серпня стало відомо про часткове блокування сайту Крим.Реалії – проекту Радіо Свобода в анексованому Росією Криму. Доступ до сайту заблокували низка провайдерів. У той же час, у Феодосії та Севастополі користувачі могли бачити інтернет-ресурс. 2 серпня стало відомо про часткове блокування доступу до сайту у Севастополі.

На сайті «Роскомнагляду» ніяких повідомлень про блокування сайту Крим.Реалії немає. Фактична влада півострова також не коментує ситуації.

Російський міністр інформації Криму Дмитро Полонський заявив Крим.Реалії, що йому невідомі причини блокування доступу до сайту.

У травні на території Криму був обмежений доступ до сайту Крим.Реалії але пізніше доступ відновили.

У середині квітня призначений Москвою прокурор півострова Наталія Поклонська заявила, що російська прокуратура Криму готує матеріали для відправки до Генпрокуратури Росії і «Роскомнагляду». Вона наголосила, що має намір домогтися повного закриття проекту Крим.Реалії, тому що, на її думку, це «шкідницька служба» та публікації Крим.Реалії містять у собі «виправдання диверсій, екстремізм і нескінченну дискредитацію органів влади в Криму».

Підконтрольна Москві прокуратура анексованого Криму відзвітувала про те, що за перше півріччя було ініційовано обмеження доступу до 60 інтернет-ресурсів «з екстремістським контентом».

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG