Доступність посилання

ТОП новини
20 Листопад 2018, Київ 23:23

Станіслав Клих звернувся за допомогою до Гройсмана – заступник міністра юстиції


Станіслав Клих

Українець Станіслав Клих, засуджений Верховним судом Чечні за звинуваченням в участі в першій Чеченській війні на боці Ічкерії, звернувся до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням прискорити процес повернення політичних в’язнів українців, переслідуваних у Росії.

«Прошу вас вжити заходів до прискорення переговорного процесу щодо обміну осіб, які незаконно, всупереч всім нормам міжнародного права, перебувають в місцях позбавлення волі в Російській Федерації», – написав Клих в листі, опублікованому заступником міністра юстиції України Сергієм Пєтуховим.

Ув’язнений також попросив поліпшити умови утримання: передати в камеру телевізор, забезпечити доступ до ЗМІ.

Наприкінці липня 2016 року Станіслава Клиха і засудженого у тій же справі Миколу Карпюка відвідали в СІЗО Грозного співробітники консульської служби України.

«Здоров’я у обох в порядку, тільки Стас (Клих – ред.) виглядав блідим, зате був спокійний. До нього є претензії щодо поведінки з боку керівництва ізолятора, але дисциплінарних заходів поки не застосовують», – розповів консул Олександр Ковтун.

«Всі заявлені мною клопотання про призначення стаціонарної психіатричної експертизи відхилені, тепер в СІЗО кажуть, що можуть притягнути його до відповідальності як за псування майна, так і за образу представника влади тобто за статтею 319 УК», – розповіла адвокат Клиха Марина Дубровіна.

На даний час щодо Станіслава Клиха порушено ще одну справу – про образу учасників судового процесу. Воно було заведено за ініціативою державного обвинувача, який вважає себе ображеним словами українця.

У травні 2016 року Станіслав Клих і Микола Карпюк були засуджені Верховним судом Чечні на 20 і 22,5 року ув’язнення відповідно. Українці не визнають провини, заявляють, що ніколи не були в Чечні, були захоплені російськими силовиками незаконно і піддалися тортурам під час слідства.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG