Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2018, Київ 16:18

Генпрокуратура викликає на допит екс-заступника голови правління «Нафтогазу» Кацубу


(©Shutterstock)

Генпрокуратура викликає на допит екс-заступника голови правління «Нафтогазу» Сергія Кацубу на 8 серпня. Відповідна повістка опублікована на сайті ГПУ.

Кацуба викликається як підозрюваний в кримінальному впровадженні.

Водночас на сайті Генпрокуратури також опублікована повістка про виклик Кацуби на 2 серпня.

У червні Генеральна прокуратура України затримала брата Сергія Кацуби – Олександра. Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді 2 місяців утримання під вартою з можливістю внести заставу – 450 мільйонів гривень.

У жовтні минулого року Міністерство внутрішніх справ України оголосило в розшук колишніх заступників голови правління Національної акціонерної компанії «Нафтогаз Україна», братів Сергія й Олександра Кацубу. Тоді у МВС повідомили, що Сергій Кацуба зник 27 вересня 2015 року, Олександр – 25 вересня.

Їх обох підозрюють у скоєнні злочину, передбаченого частиною 5 статті 191 (привласнення, розтрата або заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу.

Сергій Кацуба свого часу був куратором закупівлі так званих «веж Бойка». Перша бурова вежа для видобутку нафти й газу з шельфу Чорного моря була закуплена «Чорноморнафтогазом» у 2011 році. Журналісти ТВі і «Дзеркала тижня» довели, що закупівля відбувалась із майже подвійною переплатою – у виробника вона коштувала 250 мільйонів доларів, тоді як Україна придбала її у підставної офшорної компанії за 400 мільйонів доларів. Журналісти ТВі віднайшли директора цієї компанії, який повідомив, що не підписував контракт з «Чорноморнафтогазом», а його підпис під контрактом – підробка.

Тоді «Нафтогазом» керував Євген Бакулін, а куратором закупівлі бурових веж були два брати – заступник Бакуліна Сергій Кацуба, і член правління «Чорноморнафтогазу» Олександр Кацуба. У грудні 2012 року Сергій Кацуба в інтерв’ю телеканалу ТВі сам зізнався, що він безпосередньо писав тендерну документацію до закупівлі.

Батько Олександра і Сергія Кацуб – Володимир є народним депутатом України від фракції «Відродження».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG