Доступність посилання

ТОП новини

Із Паралімпійських ігор зняли всю російську команду, Москва оскаржуватиме


Міжнародний паралімпійський комітет оголосив, що не допускає до цьогорічних Паралімпійських ігор усю команду Росії через скандали з допінгом у російському спорті.

Як заявив комітет, державна програма допінгу у спорті в Росії, існування якої було викрите останнім часом, стала безпрецедентним нападом на спортсменів, що не вживають допінгу.

Як заявив президент Міжнародного паралімпійського комітету Філіп Крейвен, російські паралімпійці теж є частиною тієї збанкрутілої системи.

При цьому він висловив співчуття тим спортсменам, хто не вживав допінгу, але потрапив під заборону, і заявив, що іншого виходу не було.

Таким чином, до цьогорічних літніх Паралімпійських ігор у бразильському Ріо-де-Жанейро, що відбудуться там після завершення Олімпійських, 7–18 вересня, не допущені всі майже 270 російських паралімпійців.

Проте Росія має право оскаржити це рішення у Спортивному арбітражному суді, і в Москві вже заявили, що використають цю можливість.

Це рішення різко відрізняється від рішення Міжнародного олімпійського комітету, який не став усувати з Олімпійських ігор усю російську команду, хоча встановив суворі обмеження на участь в іграх для російських спортсменів. Унаслідок цього понад сто росіян були вилучені з олімпійської команди, з яких багато мали шанси на медалі.

Причиною таких кроків стали викриття існування в Росії широкосяжної державної програми вживання спортсменами допінгу і приховування чи й фальсифікації тестів на допінг, що діяла тривалий час у десятках видів спорту, в тому числі й паралімпійських.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG