Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 10:46

У ДПСУ повідомили про зростання черг на межі з Кримом


Черга на КПВВ «Чонгар», 7 серпня 2016 року

У Державній прикордонній службі України повідомили, що, незважаючи на часткове поновлення російською стороною пропуску через адміністративну межу з окупованим Росією Кримом, черги там лише далі зростають.

«На жаль, черги не зменшилися, навпаки, є тенденція до збільшення кількості транспортних засобів, тому що тільки частково окупаційна влада відновила пропуск на контрольних пунктах в’їзду-виїзду», – повідомив помічник голови ДПСУ Олег Слободян в ефірі телеканалу «112 Україна».

«Чонгар» працює і на в’їзд, і на виїзд, але швидкість оформлення там дуже мала. Що стосується «Каланчака» і «Чаплинки», то тут російські окупаційні правоохоронці здійснюють пропуск тільки тих громадян, які прямують до окупованого півострова, і не пропускають тих, хто їде з окупованого півострова на материкову Україну», – уточнив він.

За його словами, основна рекомендація – це без нагальної потреби утриматися від відвідин окупованого півострова, тому що, сказав він, до кінця не зрозуміла ситуація з пропуском осіб і транспортних засобів.

Крім того, нагадав Олег Слободян, Україна не може гарантувати безпеку своїх громадян на окупованій території своєї держави.

Він також повідомив, що, за даними українських силових структур, у Криму нині відбувається ротація російських військ: підрозділи з Бурятії, які перебували на адмінмежі з березня, замінюють на десантно-штурмові підрозділи зі Ставропольського краю Росії і Новоросійська. Але, додав представник ДПСУ, в окупованому Криму нині відбуваються й якісь процеси, які поки що «не лягають у логіку чи звичайної ротації, чи локального переміщення Збройних сил Росії», і аналіз цих процесів іще триває.

Раніше в неділю з багатьох частин Криму стали надходити повідомлення про значну військову активність російських військ, із блокуванням деяких частин півострова і концентруванням військ в інших. Зокрема, за повідомленнями, багато російських військ прибуло до Криму з Росії через Керченську поромну переправу ще в суботу; в неділю в деяких місцях Криму встановили блокпости, а місто Джанкой було повністю оточене російськими військами. Крім того, росіяни перекрили адміністративну межу Криму з вільною рештою України і тривалий час не пропускали людей; пізніше рух відновили, та не повністю. При цьому російські чи проросійські джерела стали поширювати повідомлення про нібито напад на російську військову частину з перестрілкою неподалік адмінмежі й стверджувати, що до цього може бути причетна Україна; в Міністерстві оборони України ці заяви відкинули як провокації. За даними українських силовиків, імовірно, йдеться про маневри російських військ на півночі Криму. Фактична російська влада окупованого півострова ситуації не коментувала.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG