Доступність посилання

ТОП новини

У Косові опозиція знову вдалася до подразливого газу в парламенті


Під час однієї з попередніх «газових атак» опозиції в парламенті Косова, архівне фото

У Косові опозиційні депутати парламенту вкотре вдалися до подразливого газу, щоб зірвати його роботу. Цього разу газ пустили у приміщенні парламентського комітету з закордонних справ, коли той розглядав питання демаркації кордону з Чорногорією.

Опозиція стверджує, що через угоду про кордон із Чорногорією Косово «втратило понад 8 тисяч гектарів території».

Опозиція в Косові за допомогою подразливого газу регулярно зриває роботу сесій парламенту чи засідань парламентських органів від вересня минулого року. Опозиціонери таким чином протестують проти прикордонної угоди з Чорногорією, а також проти угоди з Сербією, що має надати більше повноважень місцевому самоврядуванню на півночі Косова, де компактно живе меншина косовських сербів.

У травні Європейська комісія у принципі рекомендувала дозволити громадянам Косова безвізовий режим для короткотермінових поїздок до країн «шенгену», але висунула низку передумов. Одна з них – ратифікація прикордонної угоди з Чорногорією.

Косово, автономний край Сербії, після Косовської війни 1998–99 років опинилося під міжнародною адміністрацією й вийшло з-під контролю Сербії і врешті 2008 року односторонньо проголосило незалежність, якої не визнає Сербія і ще 84 країни світу. Косова, зокрема, не визнають три з країн, що є учасниками «шенгену»: Іспанія, Греція і Словаччина. До них нині громадяни Косова можуть потрапити тільки з окремою візою від цих країн, але не з загальною шенгенською.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG