Доступність посилання

ТОП новини
22 Жовтень 2018, Київ 12:46

8,5% українців хворі на гепатит С – дослідження


8,5% українців хворі на вірусний гепатит С – таким є результат загальнодержавного експрес-тестування, яке проводилось в усіх областях України з нагоди Міжнародного дня боротьби з вірусними гепатитами.

Всього у 26 містах всіх областей України (окрім окупованих територій) було протестовано 3 844 людини, у 324 випадках (8,5%) експрес-тест показав наявність антитіл до вірусного гепатиту С.

«Це достатньо висока цифра, яка корелюється і фактично підтверджує наші попередні загальнодержавні тестування. Це свідчить про високий рівень загрози і проблеми поширення цієї інфекції, свідчить про епідемію», – заявляє директор з політики і партнерства Альянсу громадського здоров’я Павло Скала.

Однією з причин поширення захворювання автори дослідження називають недостатнє державне фінансування. Так, у 2016 році завершується чинна Державна цільова соціальна програма профілактики, діагностики і лікування вірусних гепатитів.

«Буквально вчора ми отримали відповідь від МОЗ про те, що загальнодержавна програма боротьби з гепатитами недофінансована на 79%. Ситуація патова, бо розробка нових програм фактично заморожена. В цій ситуації Альянс зробив звернення до президента з проханням ініціювати розробку національного плану елімінації гепатиту С», – повідомив виконавчий директор Альянсу громадського здоров’я Андрій Клепіков.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, гепатит C – це хвороба печінки, що викликається вірусом гепатиту C. Цей вірус може викликати як гостру, так і хронічну інфекцію, яка варіюється по тяжкості від легкої хвороби, яка триває кілька тижнів, до серйозної хвороби на все життя.

Вірус гепатиту C передається через кров, і найпоширенішими шляхами зараження є небезпечна ін’єкційна практика; неналежна стерилізація медичного обладнання і переливання неперевіреної крові і продуктів крові.

У всьому світі хронічною інфекцією гепатиту С страждають 130–150 мільйонів людей. У значного числа людей з хронічною інфекцією може розвинутися цироз або рак печінки.

За даними ВООЗ, за допомогою противірусних препаратів можна вилікувати приблизно 90% людей з інфекцією гепатиту С. На даний час вакцини від гепатиту C не існує.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG