Доступність посилання

ТОП новини
19 Липень 2018, Київ 17:18

Холодницький заявляє, що підписав підозру судді Чаусу


Назар Холодницький

Голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявляє, що сьогодні підписав підозру судді Дніпровського районного суду Києва Миколі Чаусу.

«Чаус на 12:00 викликаний в САП для вручення йому підозри», – сказав Холодницький під час прес-конференції.

Водночас директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявляє, що антикорупційним органам відомо місце перебування Миколи Чауса.

За його словами, детективи бюро вилучили в Чауса закордонний паспорт.

Увечері 9 серпня Національне антикорупційне бюро повідомило, що його детективи викрили суддю Дніпровського районного суду Києва, який вимагав та отримав неправомірну вигоду в сумі 150 тисяч доларів США (понад 3,7 мільйона гривень). Імені судді правоохоронці тоді не вказали, але впродовж ночі кілька депутатів і громадських активістів розкрили ці дані.

Згодом керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький зазначив, що викритий у хабарі суддя Дніпровського районного суду Києва Микола Чаус не може бути затриманий та взятий під варту через суддівський імунітет. Заступник Холодницького Володимир Кривенко заявив, що після повідомлення про підозру САП звернеться до Верховного суду України, щоб голова ВСУ звернувся з клопотанням до Верховної Ради про зняття суддівського імунітету.

Відповідно до Конституції України, суддя не може бути без згоди Верховної Ради України затриманий чи заарештований до винесення обвинувального вироку судом.

Верховна Рада розпочинає роботу у вересні, на 6 вересня заплановане відкриття 5-ї сесії парламенту.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG