Доступність посилання

ТОП новини
23 Червень 2018, Київ 21:10

В САП заявляють про намір вручити підозру судді Чаусу за місцем його проживання


Назар Холодницький

У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі заявляють про намір вручити повідомлення про підозру судді Дніпровського районного суду Києва Миколі Чаусу за місцем його проживання.

«Ми не виключали таку можливість (неявку – ред.), тому нашим наступним кроком стане вручення підозри судді за місцем проживання», – сказав керівник САП Назар Холодницький, якого цитує прес-служба відомства.

В антикорупційній прокуратурі зазначають, що станом на 13:00 Чаус не з’явився за викликом до відомтсва, його викликали на 12:00.

Увечері 9 серпня Національне антикорупційне бюро повідомило, що його детективи викрили суддю Дніпровського районного суду Києва, який вимагав та отримав неправомірну вигоду в сумі 150 тисяч доларів США (понад 3,7 мільйона гривень). Імені судді правоохоронці тоді не вказали, але впродовж ночі кілька депутатів і громадських активістів розкрили ці дані.

Згодом керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький зазначив, що викритий у хабарі суддя Дніпровського районного суду Києва Микола Чаус не може бути затриманий та взятий під варту через суддівський імунітет. Заступник Холодницького Володимир Кривенко заявив, що після повідомлення про підозру САП звернеться до Верховного суду України, щоб голова ВСУ звернувся з клопотанням до Верховної Ради про зняття суддівського імунітету.

Відповідно до Конституції України, суддя не може бути без згоди Верховної Ради України затриманий чи заарештований до винесення обвинувального вироку судом.

Верховна Рада розпочинає роботу у вересні, на 6 вересня заплановане відкриття 5-ї сесії парламенту.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG