Доступність посилання

ТОП новини

У Росії оприлюднили відео допиту затриманого у Криму Панова


Євген Панов, кадр із відеозапису, оприлюдненого ФСБУ Росії

Російські ЗМІ 11 серпня ввечері опублікували відео з допитом громадянина УкраїниЄвгена Панова, якого суд в окупованому Криму ухвалив заарештувати на два місяці.

Ніяких підтверджень правдивості заяв Панова в цьому запису і того, що вони не були зроблені під примусом, немає.

На відео Євген Панов із саднами на обличчі розповідає про те, що він «проходив службу у зоні АТО з серпня 2014-го по серпень 2015 року», після чого нібито був запрошений до Києва, де йому «пояснили, що створюється група для проведення диверсійних акцій на території Криму».

За словами Панова, до складу групи входять «кадрові офіцери військової розвідки України». Він перераховує кілька прізвищ, позивних і повідомляє інформацію про військові звання кадрових офіцерів, які нібито входять до групи.

Серед імен, які назвав Панов, – «Олександр Кирилов, Олег Петренко, Олексій Сандул, Володимир Сердюк». Також, за словами Панова, до групи входив невідомий йому чоловік.

Він заявив, що група пересувалась на різних автомобілях, маршрут другого авто йому не відомий.

«Ми проїхали через міста Армянськ, Красноперекопськ, Джанкой, Феодосія, Керч для того, щоб подивитися об'єкти диверсій. Об'єктами були визначені поромна переправа, нафтобаза Феодосії, об'єкти міста Джанкой, вертолітний полк і хімічний завод «Титан», – заявив у цьому відео Панов.

Також він заявив про схованку з комплектами форми російської армії, яку нібито залишили біля Армянська.

Потім, за словами Панова, він повернувся на материкову Україну, доповів про поїздку, після чого йому нібито «було виплачено 3200 гривень», і пізніше з групою знову почав поїздку до Криму, після чого і був спійманий.

Підконтрольний Росії Київський райсуд Сімферополя заарештував Євгена Панова на два місяці.

Поліція України порушила кримінальне провадження за фактом викрадення Євгена Панова за зверненням його родичів. Як повідомляє прес-служба Національної поліції України, слідчі кваліфікували цей факт за статтею 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини) Кримінального кодексу України.

10 серпня ФСБ Росії заявила, що запобігла скоєнню терактів у анексованому Криму на «критично важливих об'єктах інфраструктури і життєзабезпечення півострова», в підготовці яких звинуватила Головне управління розвідки Міністерства оборони України, і затримала одного з нібито організаторів «диверсії», яким назвали Панова.

Український полковник, радник адміністрації президента України з питань АТО Олександр Мотузяник 11 серпня заявив, що Україна не здійснювала збройних провокацій на адміністративному кордоні з Кримом, жодного співробітника розвідки на півострові не затримували.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG