Доступність посилання

ТОП новини

СБУ відмовилась повідомляти, чи стежила за Шереметом


(©Shutterstock)

Служба безпеки України відмовилася повідомити, чи проводила стеження за журналістом «Української правди» Павлом Шереметом і керівником цього видання Оленою Притулою. Про це повідомляє «Українська правда», цитуючи відповідь СБУ на свій запит.

«Відповідно до законів про оперативну розшукову діяльність і про контррозвідувальну діяльність забороняється оприлюднювати чи надавати інформацію щодо проведення стосовно певної особи оперативно-розшукової чи контррозвідувальної діяльності (до прийняття рішення за результатами такої діяльності) або її не проведення», – йдеться у відповіді.

При цьому СБУ порадило звернутися за коментарями до Нацполіції і Генпрокуратурі.

В «Українській правді» повідомили, що звернулися до СБУ із проханням надати інформацію, чи проводили спецслужби будь-коли стеження за Шереметом чи Притулою, а також чи давалась санкція будь-коли на прослуховування телефонів Шеремета і Притули.

Білоруський, російський та український журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня в центрі Києва в результаті вибуху автомобіля. Поліція кваліфікує його загибель як умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох людей. До розслідування вбивства на прохання української влади приєдналося Федеральне бюро розслідувань США.

6 серпня стало відомо, що Національна поліція України проводить службову перевірку щодо можливої організації першим заступником голови поліції Вадимом Трояном незаконного стеження за керівниками інтернет-видання «Українська правда» Павлом Шереметом та Оленою Притулою. За словами Трояна, він сам ініціював таку перевірку і наголосив, що у Нацполіції не проводяться незаконні дії щодо журналістів та спостереження за ними.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG