Доступність посилання

ТОП новини

Зв’язку з Євгеном Пановим ніхто не має – адвокат


Євген Панов

Зв’язку з затриманим і звинуваченим Москвою у підготовці терактів в Криму Євгеном Пановим немає, заявив у коментарі Радіо Свобода його адвокат Ярослав Гришин.

За його словами, нікому достеменно невідомо, як і чому Панов опинився на адміністративному кордоні з Кримом, дружина і батьки затриманого заявляють про те, що він планував на вихідні зустрітись із друзями поблизу Енергодару.

Крім того, адвокат вважає фальсифікацією оприлюднене російськими медіа відео допиту Панова, на якому він нібито зізнається у підготовці диверсійних акцій на території півострова.

«Ці відеонарізка – суцільна фальсифікація. Перепрошую, але у нас присутність адвоката обов’язкова на допитах. Ви бачили там адвоката, хоча б російського? Ні. Ми бачимо, що людина, немов зазомбована, відповідає на якісь питання, дивиться в одну точку, у нього розбиті губи. У нього шрам на лобі, все обличчя у синцях», – каже Гришин.

За останньою інформацією, Євген Панов досі перебуває на території Криму.

Адвокат зазначає, що якщо ж, подібно до льотчиці Надії Савченко, Панова перевезуть на територію Російської Федерації, йому потрібно буде знайти адвоката з дозволом на роботу в Росії.

«Крим є юридично частиною України і підпорядковується українському законодавству. І такі незаконні утиски трактуються як викрадення людини і катування. Зараз питання полягає в тому, щоб фізично повернути Женю з окупованого півострова. І далі вже розбиратись в усіх питаннях», – заявив він.

10 серпня ФСБ Росії заявила, що запобігла скоєнню терактів у анексованому Криму на «критично важливих об'єктах інфраструктури і життєзабезпечення півострова», в підготовці яких звинуватила Головне управління розвідки Міністерства оборони України і затримала одного з нібито організаторів «диверсії», яким назвали громадянина України Євгена Панова. Російські ЗМІ 11 серпня ввечері опублікували відео з допитом Панова, якого суд в окупованому Криму ухвалив заарештувати на два місяці.

У Міністерстві закордонних справ Росії заявили про затримання громадян України і Росії, які сприяли підготовці терактів. У російському відомстві зазначилии, що, окрім Панова, затриманий Андрій Захтей, усі вони дають покази. У Головному управлінні розвідки Міноборони України ствердили, що затримані й звинувачені Москвою у підготовці терактів у Криму українці не є співробітниками розвідки.

Водночас і в НАТО, і в ЄС заявили, що Москва не надала переконливих доказів, які підтверджували б її звинувачення на адресу України. Київ спростовує заяви Росії і називає їх провокацією.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG