Доступність посилання

ТОП новини
16 Липень 2018, Київ 14:32

У НАЗК обіцяють вкластися у заплановані терміни запуску електронного декларування


Наталія Корчак

У Національній агенції з питань запобігання корупції обіцяють вкластися у встановлені терміни запуску електронного декларування. Про це 13 серпня заявила голова НАЗК Наталія Корчак після екстреного засідання агенції.

«Це не означає, що ми не запустимо систему 15 серпня. Це рішення ніхто не скасовував», – цитує агентство «РБК-Україна» її слова.

За словами Наталії Корчак, подання декларацій не буде здійснюватися до отримання сертифікату захисту інформації.

«Якщо не буде атестату відповідності, інтерфейс подання декларацій не буде активований», – зазначила Корчак.

Але, за її словами, наразі діє попереднє рішення НАЗК про безумовний запуск системи 15 серпня.

Тим часом керівник Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації Леонід Євдоченко заявляє, що для надання повноцінного атестата безпеки системи електронного декларування потрібно два місяці.

«Для експертизи такої системи потрібно 2 місяці, а ми працювали дві доби», – сказав Євдоченко, якого цитує видання «Економічна правда», на засіданні НАЗК.

Активісти ж групи «Реанімаційного пакету реформ» застерігають, що, а їххню думку, систему електронного декларування можуть запустити у режимі, що унеможливить відповідальність чиновників.

«Декларації, подані через систему в стані дослідної експлуатації, не можуть бути належним доказом в суді і, відповідно, не стануть підставою для притягнення до кримінальної відповідальності за декларування неправдивої інформації. Запуск системи електронного декларування без атестату КСЗІ не дозволить застосовувати норми закону щодо відповідальності за декларування неправдивої інформації», – мовиться у заяві «Реанімаційного пакету реформ».

12 серпня Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації (ДССЗЗІ) відмовила у сертифікації комплексу збирання та обробки електронних декларацій.

Запуск електронного декларування запланований на 15 серпня. Електронна декларація має 16 розділів. В е-декларації залишаються передбачені попередніми нормами декларування доходів, нерухомого майна, транспортних засобів, видатків. Крім того, з’являються нові розділи про об’єкти незавершеного будівництва, нематеріальні активи, бенефіціарну власність у юридичних особах та на майно, членство в громадських об’єднаннях та їхніх органах, роботу за сумісництвом.

Заповнити електронну декларацію потрібно упродовж 60 днів, починаючи з моменту запуску. Першими свої декларації мають подати особи, які, згідно зі статтею 50 Закону України «Про запобігання корупції», обіймають відповідальне та особливо відповідальне становище. Це близько 50 тисяч високопосадовців – починаючи від президента, глави уряду, народних депутатів, міністрів і закінчуючи керівниками департаментів виконавчих органів влади. Всі інші державні службовці почнуть заповнювати електронні декларації вже з 1 січня 2017 року.

Запровадження електронного декларування є однією з умов надання Україні безвізового режиму з ЄС та кредитів МВФ.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG