Доступність посилання

ТОП новини

Сирія: активісти повідомили про нові бої за Алеппо


Дим над цементним заводом на півдні Алеппо, 9 серпня 2016 року. Його територія, яку утримували урядові війська, важлива для повстанців, щоб не допустити нової блокади. За повідомленнями, 14 серпня вони взяли цей завод

Сирійські активісти, що базуються в Лондоні й мають мережу інформування на місцях, повідомили про низку нових повітряних ударів військ Сирії й Росії, внаслідок яких у контрольованих повстанцями районах міста Алеппо вбиті десятки людей.

За даними Сирійського бюро спостереження за правами людини, в перебігу таких ударів у суботу й неділю в Алеппо й околицях загинули 45 цивільних людей, у сусідній провінції Ідліб іще 22 цивільні людини.

За даними спостерігачів, удари були спрямовані по місцевостях, де діє повстанський альянс «Джейш аль-Фатах», або «Армія завоювання», серед членів якого – переважно ісламські загони, серед них і ісламістські угруповання, пов’язані з мережею «Аль-Каїда» і визнані відтак терористичними.

Крім того, в різних районах міста відбувалися й бої за окремі території між повстанцями, з одного боку, і сирійськими урядовими військами та їхніми союзниками, переважно з лав ліванського шиїтського збройного руху «Хезболла», з іншого. Найбільша частина цих боїв відбувалася на півдні, де попередніми днями повстанці прорвали блокаду, і на північному заході, де, навпаки, перед тим урядові війська захопили значні території й майже на місяць взяли в облогу «повстанську» частину міста.

У перебігу останніх боїв за Алеппо, що точаться вже майже два місяці, там загинули сотні цивільних мешканців, через бойові дії також порушене постачання життєво важливих продуктів населенню.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG