Доступність посилання

ТОП новини
17 Липень 2018, Київ 07:09

Гройсман доручив перевірити, хто зірвав запуск е-декларування


Володимир Гройсман

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман доручив провести службову перевірку щодо встановлення осіб, причетних до проблем із запуском системи е-декларування. Про це він написав на своїй сторінці у «Фейсбуці».

«Національне агентство України з питань державної служби зараз проводить службову перевірку щодо встановлення осіб, причетних до того, що система електронного декларування не запрацювала своєчасно. За її результатами будемо робити висновки», – зазначив прем’єр.

«Усі необхідні рішення, щоб виправити цю ситуацію, мають бути прийняті і реалізовані у найкоротші терміни», – наголосив Володимир Гройсман.

Голова Національного агентства запобігання корупції Наталія Корчак раніше повідомила, що систему електронного декларування запустили, як і планувалося, опівночі на 15 серпня за київським часом.

При цьому директор фірми-розробника програмового забезпечення «Міранда» Юрій Новиков зауважив, що систему запустили лише в режимі тестової експлуатації, без висновку про її відповідність вимогам безпеки інформації, відтак декларації, подані в цю систему, не мають правової сили.

Раніше «Держспецзв’язку» відмовило в сертифікації програмного комплексу захисту інформації єдиного державного реєстру електронних декларацій. Відомство звинуватило в зриві запуску електронного декларування фірму «Міранда», однак та всі звнувачення на свою адресу відкидає.

Активісти боротьби з корупцією назвали запуск електронної системи декларування статків посадовців без сертифікованої комплексної системи захисту інформації «фатальною помилкою». Зокрема, виконавчий директор антикорупційної організації «Transparency International Україна» Ярослав Юрчишин закликав президента і прем’єр-міністра України припинити запуск системи електронного декларування, доки не здійснено її сертифікації. Він також виступив за відсторонення від посад керівників Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації та Національного агентства запобігання корупції.

Запровадження електронного декларування є однією з умов надання Україні безвізового режиму з ЄС та кредитів МВФ.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG