Доступність посилання

ТОП новини

Павленський провів у Празі акцію «вручення премії Гавела» Чичваркіну


Євген Чичваркін

Російський художник-акціоніст Петро Павленський провів у Празі символічну акцію «вручення премії імені Вацлава Гавела» бізнесмену Євгену Чичваркіну.

Павленський був оголошений лауреатом премії Вацлава Гавела «за креативний протест» 25 травня, коли перебував у в’язниці через справу акції «Загроза» (підпал дверей будівлі російської ФСБ).

Однак незабаром засновник премії – правозахисна організація Human Rights Foundation (HRF) – оголосила про позбавлення премії Павленського. Це сталося після того, як художник оголосив про намір передати грошову частину премії на юридичну підтримку так званих «приморських партизанів».

Рішення HRF пояснювалося тим, що «спадщина Гавела не може бути пов’язана з підтримкою групи, яка вирішила вдатися смертоносного насильства проти поліції».

Так звані «приморські партизани» були засуджені на тривалі терміни за серію збройних нападів на співробітників міліції у 2010 році. «Партизани» пояснювали свої дії «боротьбою з міліцейським свавіллям».

Однак двоє учасників групи, засуджені по одному з епізодів справи – про вбивство чотирьох осіб, у липні цього року були виправдані присяжними і звільнені.

Пізніше Петро Павленський опублікував статтю, в якій написав, що «спроба нав’язати всім людям однодумність – ознака тоталітаризму». Є підстави вважати, писав Павленський, що засновники і організатори цієї премії намагаються диктувати йому, як він повинен розпорядитися грошима. «Плачевно те, що якби я вирішив віддати ці гроші ФСБ, то це було б сприйнято прихильно», – зазначив він. Це означає, що підтримка терору заохочується, а підтримка людей, які «піднялися на боротьбу з поліцейським терором», викликає обурення, зазначив Павленський.

Підприємець Євген Чичваркін, що живе у Лондоні, висловив готовність передати Петру Павленському суму, еквівалентну розміру премії імені Гавела.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG