Доступність посилання

ТОП новини

Чубаров анонсує створення в Україні Міжнародного комітету із захисту прав людини в Криму


Рефат Чубаров

Міжнародний комітет із захисту прав людини в анексованому Росією Криму презентують найближчим часом, повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров в Києві 16 серпня.

«Ми зараз розмовляємо і з адвокатами ..., іншими громадськими діячами можливість створення міжнародного комітету, який би концентрував у своїй діяльності всі ті процеси, які відбуваються в Криму у сфері прав людини. Міжнародний правозахисний комітет, який би знаходив підтримку серед політиків, міжнародних правозахисних організацій, підтримку рішень в забезпеченні прав людини в Криму, у вирішенні питань безпеки проживання там людей. Найближчим часом ми зможемо оприлюднити принципи створення цього комітету», – сказав він.

За словами Чубарова, робоча назва цього комітету – «Крим», і в своїй діяльності він спиратиметься, перш за все, «на можливості і досвід Меджлісу кримськотатарського народу». Крім того, до його участі будуть запрошені авторитетні експерти, представники громадських організацій – ті, хто протягом двох років займається питаннями забезпечення прав людини на Кримському півострові.

Одним із завдань комітету, за словами Чубарова, буде розробка механізму відвідування Криму адвокатами для участі в судових процесах над українськими громадянами на півострові і захисту їхніх інтересів.

Переслідування проукраїнських і кримськотатарських активістів стали частим явищем в Криму після його анексії Росією в 2014 році. Про це неодноразово заявляли правозахисники. Вони закликають Кремль припинити порушення прав людини. Але в Москві і фактична влада Криму заперечують репресії.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій проти Москви. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG