Доступність посилання

ТОП новини

Чубаров: ФСБ наполягає на виписці Умерова з лікарні для проведення психекспертизи


Ільмі Умеров

У Меджлісі кримськотатарського народу перевіряють інформацію про те, що ФСБ Росії чинить тиск на лікарів лікарні у Сімферополі, де проходить лікування заступник голови Меджлісу Ільмі Умеров.

Як повідомив глава Меджлісу Рефат Чубаров, російські силовики мають намір виконати рішення суду про проведення стосовно Умерова психіатричної експертизи в рамках порушеної проти нього справи «про сепаратизм».

«Вчора там (в лікарні – ред.) були представники ФСБ, які певним чином наполягали, тиснули на лікарів, щоб його виписали для того, щоб виконати рішення суду. Рішення суду також є, щоб його примусово направити в психіатричну лікарню. Незважаючи на те, що адвокати подали на апеляцію і це рішення не може бути виконано», – розповів Чубаров.

Реакції російських правоохоронних органів на цю заяву Чубарова немає.

Російський адвокат Ільмі Умерова Марк Фейгін наголосив, що його підзахисний, навіть в разі засудження, не може відбувати покарання за станом здоров’я.

«Реального терміну покарання йому не призначать. Стан його здоров’я перешкоджає цьому. Тому що це справа символічна, це справа пропагандистська. Потрібно показати, як повинні поводитися кримські татари», – сказав адвокат.

Проти Ільмі Умерова російські правоохоронні органи в Криму порушили кримінальну справу за статтею «сепаратизм».

Ільмі Умеров був присутній 11 серпня на суді в анексованому Росією Криму з питання про призначення йому психіатричної експертизи і йому стало зле в залі засідань. Після приїзду «швидкої» і проведеного кардіографічного дослідження Умерова забрали в лікарню. Після цього суд ухвалив рішення про необхідність проходження Умеровим стаціонарної судово-психіатричної експертизи. Захист оскаржив це рішення.

У російському правозахисному центрі «Меморіал» назвали кримінальне переслідування заступника голови Меджлісу кримських татар Ільмі Умерова в анексованому Криму незаконним і політично мотивованим, оскільки він не закликав до насильницьких дій.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG