Доступність посилання

ТОП новини

Байден прибув до Косова після візиту до Сербії


Віце-президент США Джо Байден у Белграді, 16 серпня 2016 року
Віце-президент США Джо Байден у Белграді, 16 серпня 2016 року

Віце-президент США Джо Байден пізно ввечері 16 серпня прибув до Косова після одноденного візиту до Сербії, де він зустрівся з керівниками цієї країни в Белграді.

Байдена в аеропорту косовської столиці Приштини зустрів президент Хашим Тачі з дружиною.

Віце-президент США планує провести переговори з президентом Тачі та прем’єр-міністром Ісою Мустафою.

У Белграді 16 серпня Байден закликав Сербію нормалізувати свої відносини з Косовом, він також віддав шану жертвам конфлікту в Косові й загиблим внаслідок повітряних атак НАТО, які сприяли завершенню збройного протистояння в 1999 році.

Прем’єр-міністр Сербії Томислав Вучич заявив про готовність його країни до мирного співіснування з албанцями.

«Багато людей зробили багато помилок у відносинах між сербами й албанцями Для нас як нації та уряду Республіки Сербія, і для мене особисто не є проблемою визнати відповідальність за помилки, вчинені нашими співвітчизниками. Крім того, ми вважаємо, що всі інші робитимуть те ж саме, оскільки багато сербів і багато албанців постраждали. Ми віримо, що це не повториться в майбутньому. Ми сподіваємося на інше майбутнє, в якому ми зможемо досягти угоди, а не використовувати зброю», – вказав сербський прем’єр.

Байден є першим високопосадовцем США, який безпосередньо в Сербії висловив позицію Вашингтона щодо Косова.

Белград далі не визнає за незалежну державу Косово, колишню автономію у складі Сербії, яка проголосила незалежність у 2008 році. Нормалізація відносин двох країн є попередньою умовою для Сербії та Косова на шляху до членства в ЄС, якого прагнуть обидві країни.

XS
SM
MD
LG