Доступність посилання

ТОП новини

Муфтій Карачаєво-Черкесії запропонував обрізати «всіх жінок»


Ісмаїл Бердиєв
Ісмаїл Бердиєв

Голова координаційного центру мусульман Північного Кавказу, муфтій російського регіону Карачаєво-Черкесії Ісмаїл Бердиєв виступив за обрізання «всіх жінок».

У коментарі російському агентству «Інтерфакс» він пояснив, що такий крок дозволив би позбутися розпусти на Землі.

«Необхідно знизити сексуальність жінок. Якби це застосовувалося до всіх жінок, це було б дуже добре. Жінку Всевишній створив для того, щоб вона народжувала дітей і їх виховувала. А це (обрізання – ред.) не має до цього ніякого відношення. Жінки від цього не перестають народжувати. А ось розпусти було б менше», – заявив Бердиєв.

Муфтій додав, що в деяких населених пунктах у російській республіці Дагестан обрізання практикується.

Напередодні в інтерв’ю радіостанції «Говорить Москва» Бердиєв заявив, що жіноче обрізання не становить загрози для здоров’я і не суперечить догмам ісламу. При цьому він підкреслив, що ця процедура потрібна для того, щоб «обмежити зайву енергію» жінок.

Напередодні правозахисний центр «Правовая инициатива» повідомив, що в деяких віддалених районах російського регіону Дагестан дівчаткам продовжують робити обрізання, заборонене у багатьох країнах світу. За даними центру, операції в основному проводять у поганих санітарних умовах, і вони часто призводять до серйозних проблем у дівчаток і жінок. Правозахисники закликали владу Росії вирішити питання.

За оцінками дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ, близько 200 мільйонам жінок у 30 країнах світу зробили обрізання.

Термін «жіноче обрізання» застосовується до всіх процедур, що змінюють чи нівечать жіночі статеві органи без медичної причини і здійснюються з культурною, релігійною або іншою метою.

XS
SM
MD
LG