Доступність посилання

ТОП новини

Президент Євроради: російська версія подій у Криму є недостовірною


Дональд Туск (л) і Петро Порошенко (архівне фото)

Президент Європейської ради Дональд Туск заявляє, що оцінка подій на сході України і в анексованому Криму в нього і президента України Петра Порошенка є схожою. Після телефонної розмови з Порошенком Туск назвав російську версію подій у Криму недостовірною.

«Я мав розмову з президентом Порошенком. У нас схожа оцінка ситуації в Криму та на Донбасі. Російська версія подій недостовірна», – написав Туск у Twitter.

У прес-службі президента України повідомили, що під час телефонної розмови Порошенко поінформував Туска «про цинічні провокації Російської Федерації в окупованому Криму й ескалацію її агресивних дій на Донбасі».

Порошенко наголосив на необхідності посилення міжнародної присутності на Донбасі, зокрема шляхом розширення поля діяльності місії ОБСЄ, в тому числі на території Криму, і розгортання озброєної поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі.

«Після останніх подій у Криму не має бути жодних ілюзій щодо намірів Російської Федерації. Санкції та їх посилення – це дієвий механізм впливу», – заявив Порошенко.

У прес-службі президента України повідомили, що Туск підтвердив свою позицію щодо збереження санкцій Європейського союзу і запевнив у беззаперечній підтримці України з боку ЄС.

10 серпня ФСБ Росії заявила, що запобігла скоєнню терактів в окупованому Криму на «критично важливих об’єктах інфраструктури і життєзабезпечення півострова», у підготовці яких звинуватила Головне управління розвідки Міністерства оборони України. Президент Росії Володимир Путін, коментуючи твердження російської ФСБ, заявив, що Київ не шукає шляхів переговорів, а переходить до терору.

У Генштабі Збройних сил України спростували заяву Федеральної служби Росії і назвали її провокацією. Держприкордонна служба України заявила, що Росія в останні дні стягнула оснащених новою технікою військових до адмінмежі між анексованим нею Кримом і материковою Україною, і закликала українців утриматися від поїздок до півострова.

Водночас і в НАТО, і в ЄС заявили, що Москва не надала переконливих доказів, які підтверджували б її звинувачення на адресу України.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG